11 najciekawszych, długodystansowych tras trekkingowych na świecie. Część 2.

przez Michał Gurgul | Opublikowano 16 lipca 2017 18:21

W poprzedniej części artykułu zaprezentowaliśmy pierwszych pięć z jedenastu najciekawszych szlaków długodystansowych na świecie. Dzisiaj domykamy listę opisując sześć pozostałych. Przypominamy, że nie jest to ranking, a jedynie selekcja różnorodnych tras prowadzących przez niesamowite miejsca na ziemi, a kolejność prezentowanych szlaków jest przypadkowa.

 

Oto pełna lista wybranych przez nas szlaków:

 1. The Pennine Way, Anglia
 2. Tour du Mont Blanc, Alpy
 3. Walker’s Haute Route, Alpy
 4. The John Muir Trail, USA
 5. The Kokoda Track, Papua Nowa Gwinea
 6. Offa’s Dyke Path, Walia
 7. Torres del Paine, Chile
 8. The Alta Via 1, Włochy
 9. Camino de Santiago, Hiszpania
 10. The Kerry Way, Irlandia
 11. GR20, Korsyka

W części 1 artykułu skończyliśmy na egzotycznej, tropikalnej i deszczowej Nowei Gwineii. Zmieniamy teraz zarówno szerokość, jak i wysokość geograficzna i drugą część trasy rozpoczynamy od Wielkiej Brytanii.

6. Offa’s Dyke Path, Walia

Offa’s Dyke Path, Walia

 

Brytyjczycy uważają ten szlak za doskonały wstęp do przygody z trekkingiem wielkodystansowym. Trasa, którą można przejść w obu kierunkach pokonuje 284 km względnie łatwego terenu pomiędzy ujściem najdłuższej w Wielkiej Brytanii rzeki Severn, położonym nieopodal miasteczka Sedbury, a położonym na północnym wybrzeżu mieście Prestatyn.

Na ukończenie tej trasy przeciętny piechur potrzebować będzie około 12 dni. Szlak wyznacza linia graniczna Anglii i Walii oraz ruiny wału obronnego (dyke) z XVIII wieku zbudowanego prawdopodobnie przez króla Offa. Droga ta wiedzie przez liczne małe, walijskie miasteczka, Black Mountains, Brecon Beacons National Park oraz trzy obszary wchodzące w skład tzw. Areas of Outstanding Natural Beauty:  Wye Valley, Shropshire Hills i Clwydian Range.

Niewielkie nachylenia, łąki, wrzosowiska i łagodne wzgórza pozwalają wędrowcowi dobrze poczuć i poznać niepowtarzalną atmosferę i uroki Walii. Najpewniejsza pogoda w Walii jest oczywiście latem, jednak przejście tej trasy zimą z pewnością zapewni większą satysfakcję i wyjątkowe pejzaże.

Długość: 284 km
Orientacyjny czas: 10-12 dni
Najlepszy okres: cały rok

7. Torres del Paine, Chile

 

Strony: 1 | 2 | 3 | 4

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn