Adventure Trophy Małopolska 2017 – rajd przygodowy w okolicach Krakowa

przez Michał Gurgul | Opublikowano 18 lipca 2017 16:48

W zbliżający się weekend w pobliżu krakowskiego fortu “Winnica” odbędzie się rajd przygodowy organizowany przez AR Team Polska. Zjazd na linie do wody, rafting, bieg na azymut czy eksploracja podziemi to tylko część atrakcji przygotowanych dla uczestników tego 200-kilometrowego wyścigu.

Rajd przygodowy Adventure Trophy wystartuje w sobotę o godzinie 10:00 (fot. adventure-trophy.pl)

Bazą imprezy Adventure Trophy jest położony niedaleko Krakowa fort pancerny z końca XIX w. Całość wyścigu rozgrywana będzie na terenach pogórza Wielickiego i Beskidu Makowskiego, gdzie na uczestników czekać będzie wiele atrakcji. W ramach imprezy przewidziane są następujące zawody:

  • Rajd Przygodowy – Adventure Trophy 2017 – 200 km
  • Rajd Przygodowy – 80 km
  • Piesze zawody na orientację – 30 km
  • Rowerowe zawody na orientację – 100 km
  • Bieg terenowy 5 km i 10 km

Głównym puntem programu jest oczywiście Rajd Przygodowy na długim dystansie. Adventure Trophy 2017 to 200 km na których pokonanie zawodnicy będą mieli maksymalnie 32 godziny. Większość trasy uczestnicy pokonają na rowerach górskich (118 km) oraz biegiem (53 km). Pozostałe kilometry to kajak (19 km) i rolki (12 km). Poza tym na trasie będą znajdowały się liczne punkty z zadaniami specjalnymi: zjazd na linie, pływanie, rafting, zadania alpinistyczne, bieg na azymut, eksploracja podziemi, most linowy, podejście kątowe i przeprawa pontonowa.

Mapa przedstawiająca trasę głównej konkurencji – Adventure Trophy 200 km (fot. adventure-trophy.pl)

Dla mniej wprawionych i wytrwałych uczestników przewidziana jest trasa krótka – na 80 km, oraz jeszcze krótsze biegi terenowe i na orientację (w tym rowerowy). Organizatorzy zapewniają miejsca na polu namiotowym oraz wieczorne imprezy i dodatkowe atrakcje. Baza rajdu – fort “Winnica”, to równocześnie meta zawodów.

Adventure race (rajd przygodowy) zakłada sprawdzenie nie tylko wytrzymałości i siły zawodników, ale również ich umiejętności radzenia sobie w bardzo różnych i trudnych warunkach. Trasy tego typu wyścigów pokonywane są w głównej mierze pieszo, na rowerze, kajakiem lub pontonem, jednak po drodze nie brakuje innego rodzaju wyzwań. Zjazdy na linie, przeprawy przez rwące strumienie, tyrolki czy eksploracje jaskini są częstym elementem gry. Oczywiście czynnikiem decydującym o wygranej jest czas, jednak zaliczenie poszczególnych zadań jest równie ważne. Adventure race to sport drużynowy – całość trasy musi również przebyć cały zespół. Podczas krakowskiego Adventure Trophy zespoły składać się będą tylko z 2 zawodników, a nie jak zazwyczaj z 4. Poniższy film, zrealizowany przez AR Worl Series, doskonale wyjaśnia ideę adventure race.

Więcej informacji na temat imprezy Adventure Trophy 2017 znajduje się na stronie organizatora: www.adventure-trophy.pl

Michał Gurgul
źródło: adventure-trophy.pl, AR World Series

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn