W miniony weekend odbył się Festiwal Biegowy Pilska

przez Michał Gurgul | Opublikowano 17 lipca 2017 13:55

W dniach 14-16 lipca, w Korbielowie odbyła się duża, górska impreza biegowa oraz nordic walking. Jak co roku zawodnicy mieli do wyboru kilka biegów, z których koronną formą rywalizacji stanowił Maraton Babia-Pilsko.

Festiwal Biegowy Pilska to kilka konkurencji dla biegaczy na różnym poziomie zaawansowania (fot. Stowarzyszenie Biegów Górskich)

Festiwal Biegowy Pilska to cykl imprez zapoczątkowany w 2004 roku. Wtedy to w Korbielowie odbyły się Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich. Obecnie rozgrywane co roku zawody są kontynuacją Mistrzostw mającą na celu propagowanie biegów górskich oraz zachęcanie do aktywności na świeżym powietrzu.

Wśród wielu konkurencji dostępnych w tym roku dla zawodników znalazły się m.in. biegi dla najmłodszych, dla biegaczy mniej zaawansowanych (Bieg Uliczny na 10 km czy Bieg po Zdrowie), oraz Marsz Nordic Walking na Szczyt Pilska. Bardziej doświadczeni biegacze mogli rywalizować w Biegu na Szczyt Pilska oraz półmaratonie, a koronną konkurencję stanowił, podobnie jak w latach poprzednich, Maraton Babia-Pilsko.

Trasa Maratonu Babia – Pilsko (fot. Stowarzyszenie Biegów Górskich)

Tegoroczny maraton ukończyło 95 zawodników. W klasyfikacji ogólnej zwyciężył Dominik Grządziel z czasem 4 godz. 5 min, a kolejne miejsca na podium zajęli: Michał Klamut oraz Jan Wąsowicz. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Patrycja Dettlaff (5 godz. 45 min), a drugie i trzecie kolejno: Kinga Pachura i Paulina Bylica.

Krzysztof Bodurka i Rafał Klecha na podium Biegu na Szczyt Pilska (fot. BiegiGórskiePL)

Dużą popularnością cieszył się również Bieg na Szczyt Pilska, którego trasa przebiega z Korbielowa (634 m n.p.m) na samy szczyt Pilska (1557 m n.p.m). Bieg ukończyło 170 zawodników, a najszybszym z nich był Krzysztof Bodurka, który ukończył trasę w czasie 57 min 32 s. Wśród kobiet najszybsza była Dominika Wiśniewska-Ulfik, z czasem 1 godz. 5 min 58 s. Trasa Biegu na Szczyt Pilska to niemal ciągły podbieg o długości 9943 m. Tak wyglądał start tego biegu:

Organizatorem Festiwalu Biegowego Pilska jest Stowarzyszenie Biegów Górskich, a całą akcję wspiera Miasto Korbielów.

Więcej informacji oraz wyniki znajdziecie na stronach organizatora – gorskiebieganie.pl.

Michał Gurgul
źródło: Stowarzyszenie Biegów Górskich, Korbielów.net

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn