Akcja “Bezpieczna zima z GOPR” już w ten weekend

przez Administrator | Opublikowano 19 lutego 2016 13:02

Choć wielu z nas myśli już o wiośnie, szczęśliwie dla miłośników zimowego szaleństwa w ośrodkach narciarskich nadal obecny jest śnieg i panują dobre warunki do jazdy. Mniejszy tłok na stoku może prowokować do brawurowych zjazdów. Dlatego, aby nawet przy obecnych warunkach nie zapominać o zasadach bezpieczeństwa, już po raz piąty ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odwiedzą najpopularniejsze narciarskie kurorty w Polsce w ramach akcji „Bezpieczna Zima z GOPR”.

Już w ten weekend, 20-21 lutego, ratownicy GOPR pojawią się w ośrodku narciarskim Winterpol Karpacz Biały Jar. Na wszystkich gości czekają 2 dni pełne atrakcji. Ratownicy przeprowadzą szkolenie z bezpiecznego zachowania w górach i na stokach narciarskich. Pokażą jak wygląda sprawna akcja ratunkowa oraz w jaki sposób przebiega prawidłowy transport poszkodowanego do karetki. Miłośnikom górskich wypraw, podczas których ważna jest nie tylko sprawność, ale także odpowiednia wiedza, przekażą informacje na temat bezpiecznego korzystania z dóbr natury.

Bezpieczna-Zima-z-GOPR-1

Akcja „Bezpieczna Zima z GOPR” ma na celu zwiększenie świadomości zagrożeń czyhających
na turystów oraz popularyzację zasad bezpieczeństwa wśród narciarzy i snowboardzistów. Nawet jeśli wydaje nam się, że obecne warunki są wymarzoną okazją do pokazania pełni swoich umiejętności, nie możemy zapominać o innych osobach na stoku. Należy pamiętać o tym, aby kierunek jazdy dostosowywać tak, żeby z nikim się nie zderzyć i być gotowym do zwolnienia w nawet najmniej dla nas spodziewanym momencie.

Bezpieczna-Zima-z-GOPR-2

Miasteczko imprezy zostanie zlokalizowane przy górnej wypożyczalni i szkole M&M i będzie dostępne przez cały weekend od 10:00 do 16:00. Relacje z imprezy będzie można zobaczyć w porannym programie „Nowy Dzień z Polsat News” na antenach Polsat News i Polsat. Partnerami akcji są także Tauron i LG.

Informacja organizatora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn