Ruszyły zapisy na XI Polar Sport Skitour im Basi German

przez Administrator | Opublikowano 22 lutego 2016 11:41

Ruszyły zapisy do XI Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi. Już 5 marca 2016 roku skitourowcy z całej Polski zmierzą się na trasie o długość około 12 km, gdzie suma przewyższeń sięgnie 800 m.

Impreza od kilku lat wpisuje się w krajowy kalendarz zawodów skitourowych i z roku na rok przyciąga coraz więcej entuzjastów tej młodej nadal w Polsce dyscypliny. Zawodnicy zmierzą się na trasie, której start i meta znajduje się na szczycie Mosornego Gronia, a cała pętla o długość około 12 km liczy w sumie 800 m przewyższenia.

1 (4)

Na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę termoaktywną oraz możliwość udziału w losowaniu nagród, których wartość przekracza 50 tys zł.

W ramach pakietu startowego organizatorzy przygotowali w tym roku zawojskie zbyrcoki czyli góralskie dzwonki, które otrzyma każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety, a także pamiątkowe koszulki i okolicznościowe naklejki. Na zwycięzców czekać będą pokaźne dzwonki wyprodukowane specjalnie na tę okazję przez zawojskiego rzemieślnika.

FullSizeRender (3)

JAR_0538

Jedenasta edycja zawodów Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi to nie tylko okazja do spotkania towarzyskiego ale również możliwość porówna się z najlepszymi zawodnikami z Polski, Czech oraz Słowacji.

Wpisowe jakie zawodnicy wpłacą za możliwość startu zostanie w całości przeznaczone na powołaną przez Polar Sport fundację „Na Start im. Basi German”, której celem jest pomoc podopiecznym z domów dziecka.

Start zawodów zaplanowano na 5 marca (sobota) o godzinie 11.00 na górnej stacji PKL Mosorny Groń w Zawoi. Dekoracja zawodników oraz losowanie nagród odbędzie się natomiast o godzinie 16 w Karczmie Styrnol.

JAR_0886

Już dziś zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w imprezie.

Więcej informacji na temat zawodów łącznie z programem, regulaminem, zapisami znajduje się na stronie www ora FB:

http://zawody.polarsport.pl/

https://www.facebook.com/Polar-Sport-Skitour-im-Basi-German-310723648952156/

Piotrek Krygowski

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn