Widowiskowy finał Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival

przez Administrator | Opublikowano 22 lutego 2016 12:04

Narciarze, snowboardziści i rowerzyści rywalizowali w samym sercu najpopularniejszego ośrodka narciarskiego w Polsce. Specjaliści od freestyle’owych ewolucji na wielkiej skoczni zapewnili zgromadzonej tłumnie publiczności ogromną dawkę emocji. W konkurencji Big Air triumfowali: Pontus Nordström ze Szwecji (narty), Marek Łebek (rowery) i Kuba Wolak (snowboard).

Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival (fot. Tomek Gola)

Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival (fot. Tomek Gola)

Niesamowita sportowa rywalizacja, żywiołowo reagująca publiczność i piękna słoneczna pogoda – tak w skrócie można opisać to, co działo się w czasie finałów Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival. Narciarze, snowboardziści i rowerzyści stworzyli razem widowisko, które na długo zapadnie w pamięci wszystkich, którzy odwiedzili Białkę Tatrzańską.

Na wielkiej skoczni, która pozwalała na loty na odległość ponad 20 i wysokość 8 metrów, podziwiać można było tricki z najwyższej półki w wykonaniu narciarzy z Polski, Austrii, Szwajcarii, Szwecji i Norwegii. W finale mieli oni do oddania po 3 skoki, z których najlepszy decydował o zwycięstwie. Triumfował Pontus Nordström z wynikiem 94,00 pkt.

Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival (fot. Tomek Gola)

Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival (fot. Tomek Gola)

Jestem bardzo zadowolony z moich skoków. W finale pokazałem double cork 1260, czyli 3 i pół rotacji wokół własnej osi i jednocześnie dwa flipy. Poziom rywalizacji był naprawdę wysoki, więc tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa. Byłem tu już w zeszłym roku i zająłem drugie miejsce, tym razem udało się stanąć na najwyższym miejscu podium – powiedział Szwed po ceremonii wręczenia nagród.

Drugi, z wynikiem 90,33 pkt. był jego rodak i triumfator zeszłorocznych zawodów w Białce – Erik Lundmark. Na najniższym stopniu podium stanął Norweg Petter Ulsletten, który zdobył 87,33 pkt. W klasyfikacji Mistrzostw Polski we Freeskiingu PZN pierwsze miejsce zajął Robert Szul, drugi był Jan Krzysztof, a trzeci Władek Donimirski.

W zeszłym roku udało mi się zwyciężyć w mistrzostwach Polski w Slopestyle’u, teraz stanąłem na najwyższym miejscu podium w konkurencji Big Air, więc jestem bardzo zadowolony. Zawodnicy skakali na wysokim poziomie, pokazali dużo podwójnych rotacji i bardzo dobrze wyciągniętych grabów, było jednak trochę problemów z prędkością. Mi udało się polecieć dość daleko i wylądować idealnie, co zapewniło pierwsze miejsce w klasyfikacji mistrzostw Polski – powiedział po imprezie Robert Szul.

Wśród narciarek na skoczni triumfowała Zuzanna Witych, a główna nagroda w Big Air snowboardzistów powędrowała do Kuby Wolaka.

Wiele pozytywnych emocji wzbudziła rywalizacja rowerzystów, dla których przygotowany został specjalny najazd i wybicie. Wysokie loty na dwóch kółkach kilka metrów nad śniegiem robiły naprawdę niesamowite wrażenie. Triumfował Marek Łebek, na drugim miejscu zawody ukończył Marcin Rot, a trzeci był Adam Głosowic.

Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival (fot. Tomek Gola)

Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival (fot. Tomek Gola)

To była impreza na naprawdę wysokim poziomie. Warunki były dosyć trudne, postaraliśmy się jednak o show i mam nadzieję, że wszystkim się podobało. Pokazałem tricki takie jak: flipwhip, backflip superman indian air i cashroll. Chciałem skoczyć coś jeszcze trudniejszego, ale ciężko było wyczuć prędkość. To były moje pierwsze zawody na śniegu, mam jednak nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję wziąć udział w imprezie tego typu – skomentował Marek Łebek.

Obok rywalizacji na wielkiej skoczni rozegrane zostały także zawody w ustawionym obok railparku. W czasie półtoragodzinnej sesji narciarze i snowboardziści mogli bez ograniczeń próbować najbardziej skomplikowanych tricków i linii. Wśród zawodników na dwóch deskach najlepsi byli Robert Andre Ruud z Norwegii i Zuza Witych. W rywalizacji snowboardzistów triumfowali Piotr Janosz i Agnieszka Rusin. Dodatkowe nagrody za najlepsze tricki otrzymali Piotr Tokarczyk i Barbara Sekudewicz na snowboardach oraz narciarz Sam Baumgartner z Austrii.

Podium Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival (fot. Tomek Gola)

Podium Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival (fot. Tomek Gola)

Kotelnica Bałczańska Winter Sports Festival to z pewnością najbardziej widowiskowa impreza jako odbyła się tej zimy w Polsce. Organizatorzy już teraz zapowiadają jednak, że za rok zawody będą jeszcze większe, a na skoczniach zobaczyć będzie można przedstawicieli kolejnych dyscyplin!

Fotoreportaż z zawodów znaleźć można na stronie www.wsfest.pl. Wkrótce pojawi się tam także relacja filmowa.

Więcej informacji na temat wydarzenia:

www.facebook.com/events/863367057094600/

www.instagram.com/wintersportsfestival/

***

Partner główny: Kotelnica Białczańska

Sponsorzy: Thule, Head, The North Face, Armada Skis

Partnerzy: Supersnow, PZN, PSF, AFP

Jacek Będkowski

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn