Finał Fischera pełen emocji

przez Administrator | Opublikowano 22 lutego 2016 12:22

Samolot był wymagający – powtarzali na mecie uczestnicy dzisiejszego biegu narciarskiego na 9 km klasykiem w ramach Ficher Cup Biegaj z nami 3/6/9. Zwyciężyli Daniel Iwanowski i Wiktoria Przemyślak. W klasyfikacji całego cyklu, na który składały się także biegi na 3 i 6 kilometrów, pierwsze miejsca zajęli Łukasz Bronowicki i Joanna Badacz.

Start i meta były na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, a trasa wiodła przez Samolot, Jelenią Łąkę i Górny Dukt.

Ficher Cup Biegaj z nami 3/6/9 (fot. Michał Luch)

Ficher Cup Biegaj z nami 3/6/9 (fot. Michał Luch)

MLA_2928

MLA_2535

Łukasz Bronowicki ukończył rywalizację na czwartym miejscu. Jak wyjaśniał na mecie, szwankuje mu trochę zdrowie, przez co forma też nie jest najlepsza. Odczuł to zwłaszcza na początkowym podbiegu na Samolot, na którym został w tyle i znalazł się daleko za czołową dziesiątką. Potem jednak – na zjazdach i długich prostych – odrobił większość strat.

Na podbieg na Samolot i narty, które nie chciały iść pod górę jak należy, narzekali też inni zawodnicy. Ale nie wszyscy. Mariusz Dziadkowiec-Michoń był zachwycony swoim smarowaniem.

Trasa była dobrze przygotowana, nie było żadnych kamieni. Możemy być wdzięczni, że mogliśmy biegać w takich warunkach – mówiła na mecie druga wśród kobiet dziś, ale pierwsza w całym cyklu, Joanna Badacz. Zawodniczka miała cały bieg pod kontrolą – główną rywalkę w Fischer Cup Alenę Jindriskovą trzymała z tyłu, dopiero na końcówce dała się jej wyprzedzić, ale czas netto i tak miała lepszy.

Ficher Cup Biegaj z nami 3/6/9 (fot. Michał Luch)

Ficher Cup Biegaj z nami 3/6/9 (fot. Michał Luch)

MLA_2701

W niedzielę w Jakuszycach padał deszcz, była plusowa temperatura – to warunki zabójcze dla śniegu i narciarskich tras biegowych. To, że finał Fischer Cup rozegrany został na dobrze przygotowanej trasie, jest zasługą tego, że potrafiono wykorzystać padający do nocy śnieg. Operatorzy ratraków Stowarzyszenia Bieg Piastów Marek Operacz (zarazem kierownik tras) i Przemysław Grzeszczak ubijali śnieg do trzeciej w nocy z soboty na niedzielę.

Organizatorem Fischer Cup Biegaj z nami 3/6/9 było Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Informacja organizatora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn