Speleoklub Bobry zapraszają do żagańskiego pałacu na “Zwykłe i niezwykłe zjawiska meteorologiczne w Karkonoszach”

przez Administrator | Opublikowano 24 lutego 2016 13:20

Speleoklub BOBRY Żagań zaprasza na spotkanie z Tomkiem Nasiółkowskim, który pracuje na Śnieżce i… tam właśnie podgląda niezwykłe zjawiska. Świetna i nagradzana prelekcja, niesamowite zdjęcia, ciekawa opowieść i przesympatyczny autor.

nasiolkowski_tomek

ORGANIZATORZY: Fundacja Piętro Wyżej, Centrum Kultury w Żaganiu, Pałac Książęcy sp. z o.o., Speleoklub BOBRY Żagań

“Gloria, miraż i morze chmur, czyli…
zwykłe i niezwykłe zjawiska meteorologiczne w Karkonoszach”

godz.18.00 – prelekcja otwarta dla mieszkańców

WSTĘP WOLNY

DSC_9134

Zjawiska meteorologiczne są wspaniałymi spektaklami przyrodniczymi o niezwykłym pięknie i dynamice, które zachodzą w atmosferze ziemskiej. Wiele zjawisk możemy zaobserwować tylko i wyłącznie w górach, a Śnieżka i Karkonosze są idealnym miejscem do ich podziwiania. Podczas prezentacji poznamy i zobaczymy wiele zdjęć fenomenów natury, takich jak gloria, morze chmur, czy miraż.

O autorze:
Mieszka w Jeleniej Górze, magister geografii, pracuje jako meteorolog w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym na Śnieżce. Od wielu lat jego życie związane jest z górami i turystyką. Profil jego działalności obejmuje kilka dziedzin, których wspólnym mianownikiem są góry i podróże. Jest licencjonowanym przewodnikiem górskim na obszarze Sudetów, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych oraz przewodnik po Pradze. Oprócz oprowadzania grup po Dolnym Śląsku, Czechach i Saksonii podejmuję się wypraw o charakterze trampingowym i trekkingowym do krajów azjatyckich i afrykańskich. Prowadzę również prelekcje i wykłady multimedialne, w których przedstawiam opowieści i slajdy ze swoich podróży.

Speleoklub BOBRY Żagań

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn