Zmiana planów na Broad Peaku. Andrzej Bargiel przeczekuje w trójce

przez Administrator | Opublikowano 24 lipca 2015 13:43

Andrzej Bargiel musiał zmienić plany i zrezygnować z próby błyskawicznego wejścia na Broad Peak. Poczeka w obozie trzecim i o północy podejmie próbę zdobycia dwunastego szczytu świata.

Droga normalna na Broad Peak

Jak informowaliśmy Andrzej Bargiel planował błyskawiczny atak szczytowy. Miał się rozpocząć dzisiaj o godzinie 5 rano (czasu lokalnego). Andrzej zamierzał w swoim stylu, po szybkiej kilkunastogodzinnej wspinaczce osiągnąć wierzchołek Broad Peaku (8051 m n.p.m.), by następnie z niego zjechać. Jednak ze względu na pogodę plany wyprawy uległy zmianie:

Andrzej lubi trzymać nas w napięciu :) chłopaki czekają w trójce na lepszą pogodę i o 00:00 czasu pakistańskiego (tj. 21 czasu polskiego) wyruszają na szczyt!

Andrzej wraz z wspierającym go Darkiem Załuskim zdobywają Broad Peak  drogą normalną. Jego celem jest zjazd na nartach z tego ośmiotysięcznika.

Wojciech Słowakiewicz/wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn