XXI Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz. Program

przez Administrator | Opublikowano 05 maja 2014 14:23

W dniach od 16 do 18 maja w Warszawie odbędzie się XXI Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz. W programie warsztaty edukacyjne, pokazy filmowe i prelekcje.

Hasło tegorocznego festiwalu „Od Lhotse do Korony Himalajów” nawiązuje do – przypadającej w bieżącym roku – 25. rocznicy śmierci Jerzego Kukuczki na południowej ścianie Lhotse oraz do 40. rocznicy wyprawy zimowej na ten ośmiotysięcznik, kierowanej przez Andrzeja Zawadę.

xxi-przeglad-rutkiewicz

Te, ważne dla historii polskiego alpinizmu, wydarzenia oraz współczesne ekspedycje Polaków w góry dalekie i bliskie  będą stanowiły tło programowe XXI PFA.

Swój udział zapowiedzieli m.in.: Cecylia i Wojtek Kukuczka, członkowie wyprawy Lhotse 1974: Anna Okopińska, Bogdan Jankowski, Jerzy Surdel, Mirosław Wiśniewski, a także : Anna Czerwińska, Janusz Majer, Jerzy Natkański, Marcin Kaczkan.

przeglad-rutkiewicz-program

Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi 16 maja (w piątek) o godz. 17.00. W programie trzydniowego święta gór znajdą się: projekcje filmów, prezentacje multimedialne, spotkania z alpinistami, twórcami filmów i innymi ciekawymi ludźmi związanymi z górami. Na uczestników czekają również inne atrakcje, jak: nepalskie przekąski, himalajska herbata i stragan z nepalskimi gadżetami.

Organizatorem Przeglądu jest Muzeum Sportu i Turystyki. Festiwal odbędzie się  w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 (Centrum Olimpijskie). Wstęp bezpłatny!

Zainteresowanych prosimy już dziś o zarezerwowanie sobie czasu na spotkanie z górami: w piątek 16 maja – w godz. 17.00-20.00, w sobotę 17 maja, w godz. 10.00-18.00 oraz w niedzielę, 18 maja – w godz. 10.00-20.00.

przeglad3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn