Wygraj bilet na piątkowe spotkanie z Peterem Habelerem!

przez Administrator | Opublikowano 06 maja 2014 13:03

Już w najbliższy piątek 9 maja o godz. 19:00 w sali teatralnej PWST w Krakowie odbędzie się spotkanie z wybitnym austriackim himalaistą Peterem Habelerem. Przed nami drugi konkurs o bilety na tę wyjątkową prelekcję!

Peter Habeler i pozostali goście

Peter Habeler to doświadczony himalaista, który zasłynął, pierwszym „beztlenowym” wejściem na Mount Everest (w zespole z Reinholdem Messnerem). Ten historyczny wyczyn miał miejsce 8 maja 1978 roku.

Habeler wraz z Messnerem na swym koncie zapisali również inną wybitną wspinaczkę – po trzydniowym ataku zdobyli szczyt Gasherbruma I. Było to, co warte podkreślenia, pierwsze wejście na ośmiotysięcznik w stylu alpejskim!

Peter Habeler (fot. woerthersee.ws)

Oprócz gór najwyższych (ma on na swoim koncie również wejścia na inne szczyty ośmiotysięczne – Cho Oyu, Kanczendzongę i Nanga Parbat) Peter wspinał się w Alpach, górach Ameryki Południowej oraz Yosemite. Obecnie, w wieku 70 lat, prowadzi wspólnie z synem Szkołę Górską i Narciarską.

Organizatorem spotkania są: region Tyrol oraz portal wspinanie.pl. Prelekcja będzie tłumaczona z języka niemieckiego przez doświadczonego tłumacza i instruktora wspinania Piotra Górkę. Co ważne Warto – zaproszenie na spotkanie z Habelerem przyjęli nasi himalaiści, Krzysztof Wielicki i Piotr Pustelnik!

Jak więc widać, spotkanie z Peterem Habelerem to nie tylko historia wybitnego wspinacza, ale także fascynująca podróż przez najważniejsze wydarzenia w dziejach światowego himalaizmu.

Wygraj bilet

Aby wygrać bilet na spotkanie wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie i mieć szczęście w losowaniu :)

Nasze pytanie:

  • Jak nazywa się tyrolska miejscowość, w której urodził się i żyje Peter Habeler?

Odpowiedzi należy przesyłać do środy 7 maja (do godz. 23:59) na adres: redakcja@outdoormagazyn.pl. Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy dwa bilety, co zostanie ogłoszone w czwartek. Zapraszamy do konkursu i na spotkanie!

***

Uwaga! Bilety na prelekcję są jeszcze dostępne w systemie sprzedaży ekobilet.pl. Liczba miejsc ograniczona.

habeler-plakat-patronaty

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. […] się spotkanie z wybitnym austriackim himalaistą Peterem Habelerem. Ogłaszamy wyniki drugiego konkursu, w którym można było wygrać wejściówki na to […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn