Extreme – nowy plecak marki Pajak dla fanów narciarstwa poza trasą

przez Administrator | Opublikowano 06 maja 2014 14:59

Extreme to wielofunkcyjny plecak zaprojektowany z myślą o dyscyplinach takich jak freeride, ski touring, splitboarding. Wykonany w technologii 3D uwzględniającej biomechanikę użytkownika.

Posiada możliwość troczenia snowboardu, nart, czekanów i kijków, a jego nowatorski design pozwala na ukrycie niewykorzystywanych funkcji oraz zabezpieczenie nadmiaru taśmy za pomocą rzepa. Plecak posiada 2 komory, bagażową oraz przeznaczoną na akcesoria (łopata, sonda).

pajak-extreme1

pajak-extreme2

 

Wejście do komory głównej zostało przeniesione na plecy, co znacznie ułatwia dostęp do bagażu, gdy do plecaka przytroczony jest ekwipunek. Przód plecaka wyposażony jest w kieszeń zewnętrzną, w górnej części znajduje się kieszeń na gogle lub okulary, a od spodu wodoodporna kieszeń na raki lub inne akcesoria.

pajak-extreme3

pajak-extreem4

pajak-extreme5

pajak-extreme6

 

Plecak jest wykonany w całości z CORDURY co sprawia że jest bardzo odporny na wszelkiego rodzaju przetarcia, przekłucia itp. Nowatorskim rozwiązaniem jest też poprowadzenie systemu nawadniającego wewnątrz szelki plecaka. Pojemność plecaka wynosi 25L i w pełni wystarcza na 2 dniową wyprawę.

Projekt plecaka Extreme jest wynikiem współpracy:

  • Andrzeja Bargiela – ski alpinista, jako pierwszy Polak zjechał na nartach z ośmiotysięcznika. Twórca projektu SUNT LEONES;
  • Piotra Pinkasa – freeskier pasjonujący się eksploracją terenu i wyszukiwaniem nowych tras do freeride. Redaktor naczelny magazynu BACKWARDS;
  • Wojciecha Pająka – snowboardzista, pierwszy nieoficjalny Mistrz Polski we freeride, odpowiedzialny za rozwój produktu w firmie PAJAK SPORT.

pajak

Źródło: Pajak Sport

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn