Kolejny sukces polskiej firmy w Monachium! ISPO AWARD dla Nobile

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 25 stycznia 2014 14:19

Kolejna polska marka z nagrodą ISPO AWARD! Niedawno pisaliśmy o sukcesie marki QBL, teraz czas na markę Nobile z Bielska-Białej, która otrzymała nagrodę w kategorii Action. Zwycięskim produktem jest Snowkite – Nobile RC2000 w wersji limitowanej na rynek rosyjski pod nazwą Tsar.

To kolejny dowód, że bielska fabryka Nobile to producent wysokiej klasy snowboardów, nart i desek do, wake i kiteboardingu. Jury doceniło poziom technologii i jakości, a w szczególności zastosowanie opatentowanej przez Nobile technologii APS. W tym roku do ISPO Awards zgłoszono 418 produktów z 27 krajów. To dowód zaawansowanej technologii produkcji nart, snowboardów i kiteboardów bielskiej firmy!

BEST_SNOWKITE_2014

Snowkiteboard RC2000 służy do jazdy po śniegu z latawcem na długich dystansach. To ulubiony sport riderów z Rosji, Kanady, Argentyny i USA, gdzie na desce Nobile startuje aktualny mistrz tego kraju. RC2000 wygrywa większość imprez i zawodów sportowych.

Nobile. Made in Poland

Nobile to polski producent renomowanych i uznanych na świecie nart, snowboardów i kiteboardów. Z fabryki w Bielsku-Białej wyjeżdżają lub wyjeżdżały produkty dla takich firm jak Zag, Faction, Powderequipment, Whitedot, Majesty, Burton czy Rough. Od 1994 roku firma Nobile, wykorzystując nowoczesne materiały i technologie, tworzy na podstawie własnych patentów produkty wysokiej klasy z użyciem najlepszych gatunków polskiego i egzotycznego drewna. Produkty Nobile powstają według założeń human concept, co oznacza optymalne projektowanie parametrów nart, snowboardów i desek do kitesurfingu, tak by uwzględniały ludzkie możliwości i ograniczenia w celu maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa.

Nobile_Tsar_front_kw

Dariusz Rosiak, założyciel i właściciel Nobile, miłośnik lotnictwa, aktywnie uprawiający kitesurfing, snowboarding, narciarstwo i kolarstwo górskie, nie ustaje w poszukiwaniach nowych, lepszych rozwiązań technologicznych. Córka Małgorzata Rosiak-Brawańska, Prezes Nobile, jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Pucharu Europy i Świata w snowboardzie, wicemistrzynią świata juniorów i olimpijką.

Jesteśmy rodzinną firmą i taką tworzymy atmosferę. Ponad 100 osób tworzy świat Nobile. Kochamy to, co robimy. Wielu z nas czynnie uprawia sport. Wszyscy w Nobile chcemy, aby tworzone przez nas produkty były, tak jak do tej pory, lubiane i cenione na całym świecie. Pracujemy nad tym każdego dnia –  mówi Dariusz Rosiak.

Najwyższa technologia i polski patent – APS

Technologia APS pozwala na oddzielne projektowania sztywności deski i odporności na skręcanie wzdłużne. W praktyce oznacza to, że można stworzyć optymalnie miękką, łatwo skręcającą deskę, która także dzięki wspomnianej technologii APS zapewnia doskonałe trzymanie krawędzi nawet na lodzie. Dodatkową korzyścią zastosowania tej technologii jest również to, że wymaga zastosowania mniejszej ilości materiału i w rezultacie deska waży do 15 proc. mniej!

* * *

Nobile to polska firma z fabryką mieszczącą się w Bielsku-Białej. Od 1994 roku tworzy produkty wysokiej klasy z nowoczesnych materiałów i najlepszych gatunków polskiego drewna, wykorzystując wiele własnych patentów technologicznych. To stąd wyjeżdżają lub wyjeżdżały produkty dla takich firm jak Zag, Faction, Powderequipment, Whitedot, Majesty, Burton, Shinn i Rough. Produkty Nobile są konstruowane według założeń human concept, co oznacza, że już na etapie projektowania inżynierowie biorą pod uwagę zarówno ludzkie możliwości, jak i ograniczenia, by zapewnić najlepsze osiągi, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo użytkowników. Od 2009 roku powstają tu snowboardy Nobile (Contract Snowboards). Od 2003 roku Nobile jest jednym z największych na świecie producentów sprzętu do kitesurfingu, a od 2013 roku tworzy narty pod własną marką. W prestiżowym teście-rankingu światowym World Ski Test jeden z modeli nart – Supreme – otrzymał brązowy medal w kategorii „Open Space“. W 2014 roku na targach ISPO kolejny produkt deska do snowkite RC2000 została uznana za najlepszy produkt na świecie. Firma zatrudnia ponad 130 osób i ma blisko 100 dystrybutorów na całym świecie.

Informacja prasowa firmy Nobile

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn