Himalayan Camp na Przystanku Woodstock 2013

przez Aneta Żukowska | Opublikowano 31 lipca 2013 14:54

Już po raz trzeci na Przystanku Woodstock będzie można zaznać górskiej przygody – stowarzyszenie Polish Outdoor Group rusza z wioską himalajską, usytuowaną na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych Festiwalu. W programie zawody wspinaczkowe, outdoorowe szkolenia, konkursy, wystawy i wiele więcej – zapraszamy!

POG_Himalayan_Camp

19. Przystanek Woodstock, organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, odbędzie się w dniach od 1 do 3 sierpnia. Staruje więc już jutro. Trzeci rok z rzędu outdoorowe atrakcje zapewni woodstokowiczom stowarzyszenie Polish Outdoor Group. Dla uczestników festiwalu powstanie specjalne miasteczko Himalayan Camp.

Radosne i gorące miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012 (fot. POG)

Radosne i gorące miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012 (fot. POG)

Znajduje się ono na terenie Akademii Sztuk Przepięknych, czyli tam, gdzie odbywają się wszystkie ważne festiwalowe spotkania i rozmowy z wybitnymi osobistościami polskiej sceny kultury, sztuki i polityki. ASP to nie tylko dyskusje i spotkania, ale także przeróżne artystyczne warsztaty i możliwość dotknięcia, nawet w najmniejszym stopniu, sztuki. A dzięki POG, także szansa na zasmakowanie w aktywnościach outdoorowych.

W tym roku o wspinaczkowe umiejętności uczestników Woodstocku zadbają najlepsi profesjonaliści, czyli Polski Związek Alpinizmu, który postawi na terenie Himalayan Camp ścianę wspinaczkową. Dla głodnych adrenaliny zostaną zorganizowane szkolenia oraz zawody wspinaczkowe i boulderowe.

Miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012 (fot. POG)

Miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012 (fot. POG)

Tradycyjnie już będzie można zmierzyć się z własną równowagą na slacklinie. Dzięki Stowarzyszeniu Nordic Walking uczestnicy festiwalu dowiedzą się jak prawidłowo chodzić z kijkami do nordic walking oraz jakie ta aktywność ma korzyści dla zdrowia.

Specjaliści ze sklepu Woda Góry Las będą natomiast szkolić z wiedzy na temat sprzętu outdoorowego. Międzynarodowe targi ISPO Munich pokażą na specjalnej wystawie najciekawsze produkty outdoorowe na sezon zimowy 2014, czyli zwycięzców nagrody ISPO Award. Zostaną więc zaprezentowane najnowsze rozwiązania i technologie, stosowane w sprzęcie outdoorowym. Tego typu informacji nigdy za dużo!

Woodstock_2013

Zmęczeni festiwalowym szaleństwem, upałem i outdoorowymi wyzwaniami będą mogli odpocząć w „Strefie Relaksu”, gdzie będzie na nich czekał ożywczy cień i widok prosto na… ścianę wspinaczkową.

Nie zabraknie także konkursów oraz niespodzianek, których jeszcze teraz nie będziemy zdradzać. Polish Outdoor Group serdecznie zaprasza na Himalayan Camp 2013!

W tym roku Himalayan Camp wspierają firmy: The North Face, Salewa, Regatta, Feel Free, targi ISPO Munich, sklep Woda Góry Las, portal i magazyn 4outdoor, portal Outdoor Magazyn, portal wspinanie.pl, magazyn Góry, Poznaj Świat, firma VMG Outdoor Sports Marketing, Stowarzyszenie Nordic Walking oraz PZA.

***

pog_logo

Polish Outdoor Group (POG) to organizacja non-profit zrzeszająca polskie firmy i media działające w branży outdoorowej. Głównym zadaniem POG jest działanie na rzecz promocji aktywnego trybu życia i spędzania czasu np. w górach.

POG tworzy i wspiera różne projekty mające na celu propagowanie ekologii, ale także promocję innowacyjnych i bezpiecznych technologii, wykorzystywanych do produkcji profesjonalnej odzieży i sprzętu. Jednym z projektów stowarzyszenia jest np. Winter Camp – największy zimowy biwak szkoleniowy w Polsce.

Kolejnym celem POG jest zwiększenie świadomości wśród konsumentów i ukazanie różnic pomiędzy technicznymi, a modowymi kolekcjami odzieży sportowej.

Więcej informacji o stowarzyszeniu znajduje się na stronie: pog.org.pl

  Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn
Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. […] Wraz z Przystankiem Woodstock ruszyła wioska himalajska organizowana przez stowarzyszenie Polish Outdoor Group. Prezentujemy pierwsze, jeszcze gorące zdjęcia prosto z festiwalowego Himalayan Camp 2013. […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn