Nowości marki La Sportiva na nadchodzącą zimę

przez Administrator | Opublikowano 30 października 2017 10:32

Włoski producent La Sportiva, który większości może kojarzyć się z butami wspinaczkowymi, prężnie rozwija swoją kolekcję skitourową. Buty, o których mowa, zadziwiają nie tylko wizualnie, ale i technicznie. Producent w okresie zimowym skupił się również na poszerzeniu kolekcji biegowej o nowe modele przeznaczone do użytkowania zarówno w terenie błotnistym, jak i w śniegu.

RACEBORG

W nadchodzącym roku La Sportiva zaplanowała premierę nowego buta zawodniczego stanowiącego połączenie istniejących modeli Stratos Hi-Cube i Syborg. Raceborg to uzupełnienie kolekcji pod względem wydajności, wagi i ceny.

Raceborg

Nowy model został wykonany w połowie z karbonu (ruchoma, górna część cholewki powyżej kostki) i Grilamidu (statyczne elementy poniżej kostki), co ostatecznie obniżyło wagę końcową. W butach zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych: podeszwa RaceGrip o unikalnej strukturze i nowej mieszance gumy jest o 20% lżejsza i posiada pełną certyfikację ISMF. Dolna klamra z systemem Spider Ratchet pozwala na równomierne rozłożenie napięcia w przedniej części buta. Raceborg został również wyposażony w nowe inserty S4, gwarantujące lepsze przeniesienie siły na narty oraz możliwość łatwiejszego wpięcia.

Nowy system CavoBike Lever Pro z przełącznikami ski/walk zapobiega uszkodzeniu zastawki blokującej przez np. zapięte raki poprzez cofnięcie jej do góry w trybie walk. Ze względu na zawodnicze przeznaczenie Raceborg waży jedynie 650 gr i posiada szeroki 75 stopniowy zakres ruchów.

SYTRON

Sytron to bezpośredni następca modelu Syborg, w którym zastosowano kilka nowych rozwiązań polepszających jego wydajność. Jest to but przeznaczony dla osób zaczynających starty w zawodach, do treningu lub na krótkie wypady skiturowe.

Sytron

Konstrukcja uwzględnia ten sam kształt cholewki co w modelu Raceborg jednakże została ona w pełni wykonana z sztucznego tworzywa (Grilamid). Sytron został wyposażony w nowe inserty S4 zwiększające bezpieczeństwo i stabilność podczas jazdy. Przednia klamra Spider Buckle pozwala na równomierne rozłożenie napięcia na dwóch poziomach wzależności od tego czy potrzebujemy pełnej kontroli podczas zjazdu, czy też w trakcie podchodzenia. W bucie zastosowano również nowy botek – znacznie bardziej zabudowany w przedniej części, co pozwala na łatwiejsze przeniesienie siły na język. Odpowiednią trakcje zapewnia podeszwa Grip Guard, która poprzez zastosowanie nowej, wytrzymałej mieszanki gumy, waży o 20% mniej niż starsza wersja.

SYNCHRO

To nowe modele butów 4 klamrowych opracowane z myślą o agresywnych zjazdach i docelowo mogą być używane do narciarstwa alpejskiego. Kształt cholewki został zapożyczony ze sprawdzonego buta Spectre 2.0, jednakże z myślą o zaprojektowaniu bardziej sztywnych i mocniejszych butów.

Synchro

Istotną zmianą było wprowadzenie twardszego języka z elastycznym łączeniem w środkowej części co równocześnie pozwala na wygodne podchodzenie. Nowe klamry, zarówno dolne z nowymi zaczepami jak i górne zostały odpowiednio wyprofilowane i są znacznie łatwiejsze w zapinaniu. Buty zostały ponadto wyposażone w karbonowe wzmocnienia cholewki, nowy elastyczny pasek velcro i są kompatybilne z trzema typami zapięć: klasycznymi, typu pin i nowymi TR2 marki SkiTrab.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn