Można zapisywać się na V Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki oraz biegi towarzyszące

przez Administrator | Opublikowano 28 września 2017 13:18

Przed nami jesienna uczta biegowa w Bieszczadach – 7 października odbędzie się V Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki, a wraz z nim Półultramaraton Bieszczadzki, Ćwierćultramaraton Bieszczadzki oraz biegi dla dzieci. Wciąż można zapisać się na zawody.

V Hyundai ultraMaratonu Bieszczadzkiego

Bieg na dystansie około 53 km, z przewyższeniem 2000m D+. Start biegu odbędzie się w sobotę, 7 października, o godz. 7:00. Zawodnicy muszą zmieścić się w limicie czasu 9 godzin. W biegu może wziąć  udział maksymalnie 1000 osób. Trasa będzie oznakowana, organizatorzy oznaczą także kilometry.

Trasa V Hyundai ultraMaratonu Bieszczadzkiego wiedzie z centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Ustrzyk Górnych (ok. 1km), koło bazy ZHP do stokówki biegnącej z gdzieś zza Przysłupa w stronę Majdanu (ok. 3km). Stokówką pobiegniemy do Majdanu i dalej lekko pnącą się pod górkę drogą aż do przełęczy nad Roztokami Górnymi (ok. 14km). Tutaj skręcamy w prawo na szlak graniczny w kierunku na Balnicę. Przed Balnicą zbiegamy z pasma granicznego w kierunku na Solinkę (ok. 27km) biegniemy ok. 3km bieszczadzkim szutrem w kierunku Żubraczego obiegając masyw Hyrlatej, na który za chwilę będziemy się wspinać. Nie dobiegając do Żubraczego skręcamy w prawo nieoznakowaną dróżkę (będzie oznakowana!) wspinającą się na Berdo (1041m n.p.m.). Z Berda biegniemy na Hyrlatą (1103m), Rosochę (1084m) i zbiegamy do Roztok Górnych (ok. 40km). Z Roztok biegniemy jeszcze raz asfaltem na przełęcz nad Roztokami (ok. 41km, 801m n.p.m.) i znowu wbiegamy na górski szlak, tym razem wspinając się na Okrąglik (1101m). Na Okrągliku żegnamy się z niebieskim szlakiem i skręcamy w lewo w kierunku Cisnej. Kawałek zbiegamy po czym podbiegamy na Jasło (1153m n.p.m.), na Szczawnik (1098m) i na Małe Jasło (1097m). z którego zbiegamy czerwonym szlakiem do Cisnej, przebiegamy obok stadionu Orlika i kończymy na terenie Pola Namiotowego Tramp.

II Półultramaraton Bieszczadzki

Druga edycja Półultramaratonu Bieszczadzkiego odbędzie się na dystansie około 26 kilometrów. Suma podbiegów/zbiegów to 1250m D+/1400m D-. Start biegu odbędzie się w sobotę, 7 października, o godz. 8:15 z Solinki. Limit czas to 5 godzin. W zawodach może wziąć udział maksymalnie 500 osób.

Trasa II Półultramaratonu Bieszczadzkiego wiedzie z Solinki do Cisnej. Z Solinki biegniemy ok. 3km bieszczadzkim szutrem w kierunku Żubraczego obiegając masyw Hyrlatej, na który za chwilę będziemy się wspinać. Nie dobiegając do Żubraczego skręcamy w prawo w niebieski szlak wspinając się na Berdo (1041m n.p.m.). Z Berda biegniemy na Hyrlatą (1103m), Rosochę (1084m) i zbiegamy do Roztok Górnych. Z Roztok biegniemy asfaltem na Przełęcz nad Roztokami (801m n.p.m.) i wbiegamy na szlak graniczny, wspinając się na Okrąglik (1101m). Na Okrągliku żegnamy się z niebieskim szlakiem i skręcamy w lewo w czerwony szlak kierunku Cisnej. Kawałek zbiegamy po czym podbiegamy na Jasło (1153m n.p.m.), na Szczawnik (1098m) i na Małe Jasło (1097m), z którego zbiegamy czerwonym szlakiem do Cisnej, przebiegamy obok stadionu Orlika i kończymy na terenie Pola Namiotowego Tramp.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn