Rowerowy Bieg Piastów już w sobotę

przez Administrator | Opublikowano 29 września 2017 9:41

Rowerowy Bieg Piastów już w sobotę, 30 września, od godz. 10, na trasach w Górach Izerskich ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Stowarzyszenie Bieg Piastów prosi wszystkich, którzy znajdą się w sobotę na trasie RBP, o uwagę, zachowanie zasad bezpieczeństwa i wyrozumiałość. Przeprasza, jeśli zawody w jakikolwiek sposób utrudnią komuś wycieczkę, spacer czy trening, bądź spowodują jakiekolwiek inne utrudnienia. Trasa RBP na załączonej mapce.

RBP zostanie rozegrany na dystansach 19, 41 i 58 kilometrów. Wszystkie 820 miejsca na listach startowych są zajęte od ponad dwóch tygodni przez zawodników z różnych stron Polski oraz Czech i Austrii.

Rowerzyści, którzy ukończą w sobotę wyścig na najdłuższym dystansie, a wcześniej przebiegli zimowy Bieg Piastów i Letni Bieg Piastów na 50 km, zostaną uhonorowani statuetkami Wielkiego Jakuszyckiego Szlema.

Fot. RBP 2016

W trakcie RBP odbędzie się akcja charytatywna – zbiórka pieniędzy na leczenie dziesięcioletniego Bartka, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości mięsak Ewinga. Nie wiadomo, jak będzie dalej wyglądała jego sprawność fizyczna, jeśli nie będzie leczony w odpowiedni sposób, co wiąże się z kosztami.

Informacja prasowa organizatorów

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn