Jesień na rowerze – najpiękniejsze trasy w Polsce. Poradnik marki Mactronic

przez Administrator | Opublikowano 29 września 2017 9:28

Jesień nie musi kojarzyć się z pluchą i deszczem. Spędzona na rowerze potrafi przeistoczyć się w tę legendarną – Złotą. Ważne, by wybrać odpowiednią trasę i nie jechać „byle gdzie”. Przedstawiamy 4 różne warianty najpiękniejszych tras w Polsce.

Bezpiecznie w trasę

Niezależnie, czy wybierzemy urokliwą puszczę, czy malownicze góry, przed jesienną wyprawą powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o bezpieczeństwo. Zmienna, jesienna aura i szybko zapadający zmrok potrafią dać się we znaki. Dlatego przed ruszeniem w trasę warto pamiętać o płaszczu przeciwdeszczowym i solidnej lampce, która nie tylko oświetli drogę, ale i zasygnalizuje naszą obecność innym uczestnikom ruchu. Jaki sprzęt wybrać?

Noise XTR

Powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału lampka jest wykonana oraz jaki ma stopień wodoodporności. Jeśli na opakowaniu widnieje symbol IPX4 mamy pewność, że lampka będzie działała także w deszczu – mówi Mirosław Pastor, kierownik Działu Jakości i Serwisu w firmie Mactronic. Istotnym czynnikiem jest również moc latarki i czas jej pracy – niektóre modele lampek rowerowych mogą działać na baterii przez ponad 40 godzin. Sprzęt skompletowany? Czas wybrać trasę!

Na rowerze przez Okraj

Karkonosze (źródło: Mactronic)

Karkonoskie szlaki należą do najbardziej malowniczych, ale i najbardziej wymagających w Polsce – na wielu z nich nie obejdzie się bez roweru MTB. Jednak nie brakuje tu tras, które pokona „statystyczny” rowerzysta. Niezależnie od tego, na którą trasę się zdecydujemy, podróż warto rozpocząć w Karpaczu. Stamtąd mamy kilkanaście wariantów jazdy. Od pobliskich Kowar, do których dojedziemy przez Ścięgny, przez wyprawę do przełęczy Okraj, aż po dłuższą wycieczkę w stronę Jeleniej Góry. Każda z tras prowadzi przez piękne zalesione tereny – cisza, cudowne widoki
i solidna dawka świeżego powietrza gwarantowane. Na szczególną uwagę zasługuje trasa w kierunku Śnieżki – należy przy tym brać pod uwagę wymagające stromizny.

Do żubrów na dwóch kółkach

Puszcza Białowieska (źródło: Mactronic)

Polskie zielone płuca, czyli Puszcza Białowieska, to perła w przyrodniczej koronie naszego kraju. 12 tysięcy gatunków roślin i zwierząt to wystarczająca zachęta, aby przejechać jedne z najpiękniejszych 22 kilometrów, jakie dane będzie nam pokonać. Ważnym przystankiem na tej niecodziennej trasie będzie Kosy Most, gdzie można skorzystać z platformy widokowej, która wychodzi prosto na domostwo żubrów. Wycieczka idealna dla tych, którzy chcą się oderwać od codziennego zgiełku.

Pedałując przez pustynię

Pustynia Błędowska (źródło: Mactronic)

Ponad 20 kilometrów, które pokonamy jadąc Pustynią Błędowską, dostarczy nam mnóstwa wrażeń – i to nie tylko wzrokowych. Udając się w tę trasę musimy pamiętać
o odpowiednim nawodnieniu – fatamorgana może nam się ukazać nie tylko na Saharze, ale także na pograniczy Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej. Na trasie spotkamy nie tylko masę piasku, ale też kilka ciekawych zabytków. Planując metę, warto wybrać Czubatkę, czyli punkt widokowy w Kluczach, skąd widać całą pustynię.

Najdłuższa trasa w Polsce

Green Velo (źródło: Mactronic)

Green Velo, czyli szlak o długości ponad 2000 km, prowadzi przez pięć województw na wschodzie Polski – warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Trasa prowadzi przez drogi asfaltowe o niższym natężeniu ruchu. Na całej długości na śmiałków czeka 545 punktów przyjaznych rowerzystom, w których można zjeść i przenocować.

Informacja prasowa marki Mactronic

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn