Przegląd nowości na sezon wiosna-lato 2017 – część pierwsza

przez Administrator | Opublikowano 01 sierpnia 2016 15:34

Do sklepów outdoorowych powoli zaglądają kolekcje jesienne, my tymczasem możemy wybiec nieco w przyszłość i podejrzeć wybrane nowości, które czekają nas w przyszłym roku na sezon wiosna-lato. Przedstawimy najnowsze propozycje od marek: Aku, Arc’teryx, Black Diamond, Berghaus, Boreal, CAMP, Columbia i Deuter.

Aku

Alterra FG GTX

Aku wprowadza nowy model butów trekkingowych przeznaczonych do wędrówek w wymagającym, górskim terenie. Cechuje go asymetryczna budowa oparta na zastosowaniu nowoczesnej, 3-częsciowej konstrukcji Elica Natural Stride System.

Aku, buty Alterra FG GTX

Aku, buty Alterra FG GTX

Pozwala ona na dopasowanie się buta do kształtu stopy, wpływając na obniżenie stopnia zmęczenia i dyskomfortu piechura podczas wymagającego marszu. Cholewka buta wykonana jest ze skóry licowej, uzupełnionej o specjalną, elastyczną tkaninę. Wewnątrz podszewki znajduje się wodoodporna i zapewniająca odpowiedni komfort cieplny membrana Gore-Tex® Perfomance. Wspomaga ją wkładka z serii Custom Fit dobrze dopasowująca się do kształtu stopy i zapewniająca jej dobrą oddychalność. Podeszwa środkowa ma podwójną gęstości PU i bazuje na zastosowaniu pianki Die Cut Eva. Co niezwykle istotne w zmiennych, górskich warunkach, model Alterra wyposażony jest w twardą, antypoślizgową podeszwę zewnętrzną Vibram® Octop

Arc’teryx 

Buty Norvan VT i Norvan VT GTX

Marka Arc’teryx w przyszłym sezonie zaprezentuje swoje pierwsze modele butów do biegania w pionowym terenie. Buty te dedykowane są wspinaczom i alpinistom, którzy poprawiają swoje możliwości także poprzez bieganie, oraz biegaczom, którzy szukają nowych, wymagających terenów dla swojej pasji.

Arc'teryx, buty Norvan VT

Arc’teryx, buty Norvan VT

Zaprojektowany do szybkiej adaptacji w zróżnicowanym terenie model Norvan VT oferuje komfort, lekkość, a jednocześnie pewne trzymanie na trasie.

Arc'teryx, buty Norvan VT

Arc’teryx, buty Norvan VT

Wyposażony w nowy, opatentowany 360° Support System, złożony z zewnętrznych i wewnętrznych elementów, but może być łatwo dopasowywany do stopy, w zależności od wymagań nastromienia terenu i rodzaju podłoża. Wsparcie dla stopy biegacza w stromym terenie dają również specjalnie zaprojektowana podeszwa Vibram (Vibram Megagripna 2/3 podeszwy, Vibram Idrogrip na 1/3 podeszwy, z przodu), cholewka oraz systemy amortyzujące. Model Norvan VT GTX dodatkowo posiada laminat GORE-TEX.

Plecak Bora AR

Na wiosnę 2017 pojawi się również całkowicie odmieniony plecak Bora AR. Do największych zalet – odpowiedzialnych za zwiększenie swobody ruchów – tego plecaka należeć będzie nowy pas biodrowy RotoGlide™oraz panel tylni Tegris®. Jak zapewnia producent pas będzie w stanie “podążać” za ruchem tułowia zarówno podczas trudnych podejść, jak i zejścia w wymagającym terenie.

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn