Goniacka Białka Tatrzańska – 3 dniowy festiwal biegowy u podnóża Tatr

przez Administrator | Opublikowano 02 sierpnia 2016 11:15

Festiwal biegowy Goniacka to trzydniowa impreza, która w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Białce Tatrzańskiej między 26 a 28 sierpnia 2016 r. Ośrodek Kotelnica Białczańska, dobrze znany miłośnikom zimowych szaleństw, tym razem stanie się miejscem rywalizacji biegowej okraszonej góralskim folklorem.

Goniacka+Regatt1220x535

Organizatorzy zaplanowali jedenaście biegów o różnej długości i trudności tak, aby każdy amator biegania po górach, nawet początkujący, znalazł coś dla siebie. REGATTA FARBOWANE GYMBY to kolorowy bieg dla całych rodzin, który na mecie zakończony będzie kolorową bitwą na woreczki wypełnione barwnym pyłem. BIEG KRASNYCH DZIEWEK zarezerwowany jest tylko dla kobiet, a strojem obowiązkowym są spódnice przynajmniej poniżej kolana. Miłośnicy biegów z przeszkodami będą mogli zmierzyć się z GÓRALSKĄ WYCIERUCHĄ, a bardziej doświadczeni biegacze docenią widoki i przewyższenia ROMBANICY NA PÓŁ SETKI. Biegacze, dla których jeden start to za mało, będą mogli rywalizować o Puchar Goniacki OSCYP CUP. By go zdobyć, trzeba ukończyć aż pięć biegów.

goniacka bàoto - Kopia (2)

Organizując festiwal GONIACKA chcieliśmy stworzyć imprezę dla wszystkich. Nie każdy może wystartować w trudnym biegu typowo tatrzańskim, a u nas ma możliwość zaliczenia biegu górskiego na wybranym dystansie. Góralska oprawa GONIACKI oraz dodatkowe atrakcje pozwolą dobrze bawić się całej rodzinie w trakcie festiwalu. – mówi jeden z organizatorów imprezy Przemysław Olma.

Festiwal, zgodnie z ideą patronującego mu programu Regatta RUSZ SIĘ!, ma przede wszystkim charakter familijny i zachęca do podjęcia różnorodnych form aktywności. Poza zawodami biegowymi organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji towarzyszących, m.in. zajęcia z jogi, pilatesu, zumby czy nordic walking. Najmłodsi uczestnicy festiwalu będą mieli do dyspozycji strefę aktywności z labiryntem oraz możliwość startu w biegach z przeszkodami dla dzieci.

tatry-1035792_1280 - Kopia

Jako dodatkowe atrakcje organizatorzy przygotowali prelekcje sportowców oraz projekcje filmów o tematyce biegowej i górskiej. W miasteczku festiwalowym znajdzie się również namiot wystawowy, w którym będzie można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z branży biegowej i outdoorowej.

Piękne okolice Białki Tatrzańskiej oraz liczba biegów i atrakcji towarzyszących sprawiają, że Goniacka Festival to doskonały pomysł na weekendowy wyjazd w góry na koniec wakacji – nie tylko dla zaawansowanych biegaczy, lecz także dla rodzin z dziećmi chcących spędzić aktywnie końcówkę wakacji.

girls-438152_1280

Trasy biegów GONIACKIEJ zostały poprowadzone najbardziej atrakcyjnymi ścieżkami i drogami gminy Bukowina Tatrzańska. Wyznaczając je chcieliśmy pokazać uczestnikom zarówno miejsca dawne (kapliczki, kościoły, bacówki), jak i nowoczesną infrastrukturę narciarską i turystyczną. Przepiękne widokowe trasy biegów z Tatrami w tle ciągną się więc polanami, graniami, wąwozami, przesmykami leśnymi pokazując wszystkie uroki tego regionu – dodaje organizator imprezy.

Więcej informacji na: www.goniacka.pl oraz www.ruszsie.org

PROGRAM BIEGOWY:

PIĄTEK, 26 sierpnia 2016 r.

DYCHA CY NIE DYCHA? – dystans 10 km i 1 m, bieg zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP

GONIACKA ZA DUTKIEM – dystans 5 km, bieg drużynowy dla firm

WARTKI DOWNHILL KU DOŁOWI – dystans 3 km, bieg zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP

BIEG KRASNYCH DZIEWEK – dystans 1 km, tylko dla kobiet

SOBOTA, 27 sierpnia 2016 r.

GONIACKA HET NA GRAPE – dystans 21 km (+987 m, -979 m) bieg zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP

GÓRALSKA WYCIERUCHA – dystans 8 km, bieg z przeszkodami zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP

REGATTA FARBOWANE GYMBY – dystans 2 km

HARDCOOROWY JUHAS – 4 km, finał Pucharu Goniacki OSCYP CUP

NIEDZIELA, 28 sierpnia 2016 r.

ROMBANICA NA PÓŁ SETKI – dystans 52 km, ultramaraton górski (+1520 m, -1528 m)

GONIACKA MARATON – BIEG ZIAJOKA o Puchar Wójta Gminy – dystans 42 km (+1099 m, -1351 m)

Informacja organizatorów

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn