Wędruj wygodnie: Jak dobrze dopasować plecak? Radzi firma Rockland

przez Administrator | Opublikowano 18 października 2015 14:29

Aby bezpiecznie i komfortowo przemierzać kilometry podczas wędrówki, najlepiej wszystkie potrzebne sprzęty zapakować w plecak. Pamiętajmy o kurtce przeciwdeszczowej, butelce z płynem, energetycznej przekąsce, mapie, latarce… Im dłuższa i bardziej ambitna wędrówka, tym więcej trzeba w plecaku zmieścić i nieść potem na naszych plecach. Aby wędrowało się wygodnie, należy zadbać o prawidłowe dopasowanie plecaka.

plume40_front

Oto kilka wskazówek, jak to zrobić, które opracowała firma Rockland, producent plecaków:

  • Wypełnij swój plecak bagażem. Najlepiej lekkie przedmioty, takie jak np. śpiwór, umiejscowić niżej, a te cięższe w górnej części. Ściśnij pasy kompresyjne dla stabilizacji ładunku.
  • Załóż plecak na siebie i dopasuj pas biodrowy.
  • Podnieś nogę, aż udo znajdzie się pod kątem 90 stopni do ciała. Dolna krawędź pasa biodrowego powinna znajdować się na wysokości górnej części uda.
  • Upewnij się, że szelki stabilizujące pasy naramienne są luźne. Lekko napnij regulację.
  • Kąt pomiędzy szelkami stabilizacyjnymi a pasami naramiennymi powinien być w zakresie 10 do 45 stopni. Jeżeli kąt ten jest mniejszy niż 10 stopni, przenieś taśmy stabilizujące na wyższą klamrę. Jeżeli kąt jest większy niż 45 stopni, przenieść do dolnej klamry.
  • Rozłożenie wagi plecaka na ramiona i biodra należy zmieniać podczas wycieczki. Poluzuj pasy dla wygody w płaskim, łatwiejszym terenie. Poluzowane paski zagwarantują lepsze czucie równowagi i kontroli. Jeśli ramiona się zmęczą, poluzuj ramiączka – ciężar wtedy przeniesie się na biodra. Działając w drugą stronę, można ciężar przenieść z bioder na barki. Musimy poluzować pas biodrowy i ściągnąć pasy naramienne. Idealnie, jeśli waga plecaka spoczywa bardziej na biodrach niż na barkach.

1

2

3

4

Firma Rockland stosuje w swoich plecakach następujące systemy ułatwiające dopasowanie i zapewniające wygodę noszenia:

H2 system

Przesuwny panel tylny, który jest regulowany w celu dopasowania różnej wielkości ciała. Pręty aluminiowe zaprojektowane zgodnie z ergonomią, aby idealnie dopasować się do ciała. Ta konstrukcja rozkłada obciążenie i zapewnia stabilność i lekkość noszenia.

W1 Economy system

System wentylacji oparty jest na panelu złożonym z wyprofilowanej siatki 3D. Poszczególne strefy oddychalności są obramowane stelażem aluminium 6061. System jest regulowany przez pasek kompresji znajdujący się w połowie panelu tylnego.

Strony: 1 | 2

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn