Nowości na zimę od marki Hanwag

przez Administrator | Opublikowano 18 października 2015 14:35

Zimą 2015 bawarski producent obuwia Hanwag wprowadza do swoich butów nowy, syntetyczny materiał izolacyjny austriackiej firmy Goldeck Textil: G-LOFT- FIT.

Jest on wysoce wytrzymały, przepuszcza parę wodną oraz łączy ekstremalnie wysokie właściwości ocieplające z niewielką wagą i wysoką wodoodpornością. To unikalne połączenie cech jest rezultatem spiralnego kształtu dwuskładnikowych włókien. Zamknięte powietrze dba o utrzymanie ciepła, a otwarta struktura zapewnia bardzo wysoką oddychalność. Do tego dochodzi wyjątkowy „efekt pamięci“: włókna nawet po silnej kompresji wracają z powrotem do swojej grzewczej, przewiewnej formy, gwarantując długotrwałą i skuteczną ochronę przed zimnem.

Hanwag, Stroev GTX

Hanwag, Strov GTX

Sztuczne włókna „Made in Austria“ zostały wykorzystane w dwóch różnych wersjach w pięciu nowych modelach obuwia Hanwag: 200 g/m we wszechstronnym, zimowym bucie trekkingowym Ströv GTX i modelu Lhamo GTX, a 400 g/m w Alaska Winter GTX – zimowej adaptacji tak samo nazwanego letniego klasyka – i butach klasy High-End: Abisko GTX oraz Fjäll Extreme GTX.

Hanwag, Alaska Winter GTX

Hanwag, Alaska Winter GTX

Osiem lat temu Hanwag jako pierwszy wprowadził specjalną podeszwę zwiększającą przyczepność na lodzie – IceGrip. Mikroskopijnie małe cząstki szkła w kolcach działają jak papier piaskowy i zapewniają siedem razy lepszą przyczepność na tak wymagającej powierzchni. Zimą 2015/16 bawarski producent obuwia prezentuje nową wersję podeszwy – IceGrip XLT. Wyróżnia ją osiem kolców na każdym bucie oraz lekkość. Nie jest też tak głęboko profilowana i mocno tłumiona jak poprzedniczka. Świetnie sprawdzi się na oblodzonych drogach i śliskich szlakach, zapewniając stabilność. Dodatkowym atutem jest to, że pomimo zastosowanego w kolcach szkła podeszwa nie pozostawia rys na drewnianych podłogach czy innych powierzchniach domowych.

H45262_0

Więcej informacji znajduje się na stronie www.hanwag.de.

Informacja prasowa

 

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn