Bieg Transvulcania już jutro – ultra igrzyska na Wyspach Kanaryjskich!

przez Administrator | Opublikowano 09 maja 2014 10:20

W najbliższą sobotę kilkunastu Polaków wystartuje prawdopodobnie w najbardziej prestiżowym biegu na ultra dystansie na świecie: Transvulcania. W zawodach na 73 kilometry z sumą przewyższeń 8525 m, weźmie udział ponad 2000 osób, w tym właściwie wszyscy najlepsi ultrasi, a także Marcin Świerc (Salomon Suunto Team), który w ubiegłym roku zajął świetne 9. miejsce i ponownie będzie walczył z najlepszymi.

transvulcania2

 

Na dwa dni przed startem (zawody będzie można śledzić online na profilu zespołu na FB https://www.facebook.com/salomonrunningpl od sobotniego poranka) Marcin przygotował zestawienie najlepszych zawodników:

10 maja na La Palmie, jednej z siedmiu dużych Wysp Kanaryjskich, zapowiada się prawdziwy wyścig gwiazd na dystansie ultramaratońskim. Dakota Jones (1miejsce w 2012 r.) powraca po roku przerwy! Będą też takie wielkie gwiazdy jak: Kilian Jornet (3 miejsce w 2012 r. i 1 miejsce w 2013 r.) oraz Emelie Forsberg (1 miejsce w 2013 r.), Anna Frost (1 miejsce w 2012 r.) która również wraca po roku przerwy. Zobaczymy także Luisa Alberto Hernando (2 miejsce w 2013 r.), Sage’a Canaday (3 miejsce w 2013 r.) oraz Timothy Olsona (4 miejsce w 2013 r.). A gwiazdozbiór na tym się nie kończy, lecz dopiero zaczyna…

transvulcania4

Amerykanie mają swoich mocnych przedstawicieli: Sage Canaday (zespół Hoka One One ) trzeci w zeszłym roku, przyjeżdża prosto z jego drugiej wygranej w Tarawera w Nowej Zelandii oraz łączy siły z Timothy Olsonem (The Nort Face), który z powodzeniem rozpoczął sezon na trzecim miejscu w ostatnim Transgrancanaria 2013.

Bardzo silnie obsadzona jest hiszpańska elita. Wśród zawodników tej narodowości zobaczymy między innymi: Luisa Alberto Hernando (Adidas) – zawsze na podium, Tofola Castanyer (Salomon) ,który dzielnie walczył na Gore-Tex Transalpine i zdobył 3 miejsce, Agustí Roc (INOV – 8), kolejny zawodnik to Jordi Bes SWS (FEEC) zwycięzca biegu CCC w ramach UTMB.

transvulcania1

Z Francji możemy spodziewać się – zwycięzcy UTMB Xaviera Thevenarda (TNF), który zajął 11 miejsce w 2013 r. Z jego strony na pewno możemy liczyć na walkę o miejsce na podium. Patrick Bringer ( SIGVARIS Sport ) wraz z Martinem Gafurri (New Balance) zapowiadają walkę o wysokie miejsca. Sylvain Couchaud ( Mizuno ), 4. w Mont- 80K Blanc również będzie się liczył w walce o najlepsze pozycje.

Wśród elity znajdziemy również Philippa Reitera (Salomon Germany) który zakończył doskonałą 12 lokatą w zeszłym roku, oraz Floriana Neuschwandera (ranking 16th ISF), który podobnie jak wielu nowicjuszy, będzie chciał namieszać w stawce z prawie 2 tysiącami biegaczami uczestniczącymi w tym kultowym biegu.

transvulcania5

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn