Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN–57 MIASTKO 2019

przez Michał Gurgul | Opublikowano 28 stycznia 2019 14:36

Już po raz 57. wystartuje Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan. Tym razem w dniach 12-14 kwietnia 2019 spotykamy się w Miastku. To będzie wyjątkowa edycja – w te rejony Harpagan zawędruje po raz pierwszy w niemal 30-letniej historii. Na uczestników czekają ciekawe trasy pośród wspaniałych miasteckich lasów.  12 kwietnia (piątek) o godzinie 21:00 rozpocznie się 24-godzinny marsz na orientację, podczas którego uczestnicy mają do pokonania 100 kilometrów. Jest to najdłuższa czasowo trasa, ale nie jedyna na tym Rajdzie.

Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN–57 MIASTKO 2019 (fot. materiały organizatora)

Sprawdź siebie, sprawdź swoje umiejętności! Każdy kto pokona jedną z najdłuższych tras (piesza 100 km, rowerowa 200 km, mieszana 150 km) w limicie czasowym odnajdując wyznaczone punkty kontrolne przy pomocy mapy i kompasu otrzyma zaszczytny tytuł „Harpagana”.

Obawiasz się dystansu? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótsze trasy piesze o długości 50 lub 25 kilometrów. Idealne trasy dla tych, którzy nigdy nie próbowali swoich sił podczas marszy na orientację. Chcesz zaszczepić miłość do aktywności najbliższym? Z myślą o dzieciach i osobach początkujących przygotowaliśmy trasy “HARPUŚ” – 10 km pieszo lub 20 km rowerem. To tu można po raz pierwszy spróbować własnych sił w nawigacji. Kto wie – może w przyszłości Twoje dzieci zdobędą tytuł Harpagana? Przed tymi startami organizator prowadzi szkolenie z obsługi mapy i kompasu – dowiesz się wszystkiego, co potrzebne, by ruszyć z mapą po przygodę!

Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN–57 MIASTKO 2019 (fot. materiały organizatora)

Jeśli Twoją pasją są rowery sprawdź swoje możliwości i umiejętności na trasach rowerowych. Do pokonania jest dystans 200 kilometrów w czasie 14 godzin. Jeżeli ten dystans jest za długi lub też startujesz pierwszy raz, spróbuj swoich sił na trasach o długości 100 lub 50 kilometrów. Ważne, że trasę ustalasz sam i w każdej chwili możesz skrócić dystans wracając wcześniej do bazy Rajdu.

Chciałbyś wystartować na trasie pieszej i rowerowej? Nie wiesz którą wybrać? Trasa Mieszana będzie dla Ciebie idealna. 50 kilometrów pieszo + 100 kilometrów rowerem to trasa marzeń dla najwytrwalszych.

Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN–57 MIASTKO 2019 (fot. materiały organizatora)

Tych chwil długo nie zapomnisz – zapewniamy moc wrażeń na trasie, wśród pięknych lasów i urokliwych bezdroży, z dala od miejskiego zgiełku!

Na każdym kroku – w Bazie i terenie, czuwać będą organizatorzy Rajdu. W terenie czekać będą punkty odżywcze z ogniskami, gdzie odpoczniesz przed dalszą wędrówką i uzupełnisz kalorie. Dołącz już dziś i sprawdź się na największym rajdzie w Polsce!

Nad naszym Rajdem Honorowy Patronat objęli: Burmistrz Miastka – Pani Danuta Karaśkiewicz, Marszałek Województwa Pomorskiego – Pan Mieczysław Struk oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku – Pan Andrzej Modrzejewski.

Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN–57 MIASTKO 2019 (fot. materiały organizatora)

Zaplanuj swój start już dziś! Więcej informacji na www.harpagan.pl/rajd – tu znajdziesz newsy i zapiszesz się na Rajd.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy Rajdu Harpagan

***

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn