Najnowszy numer Outdoor Magazynu jest już dostępny!

przez Michał Gurgul | Opublikowano 05 grudnia 2018 15:50

W miniony weekend najnowszy numer Outdoor Magazynu spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród uczestników (i gości!) 16. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Już teraz 6. numer naszego czasopisma dostępny jest w księgarni wspinanie.pl. Poniżej przedstawiamy pokrótce tematykę numeru.

Artur Małek i Marek Chmielarski na swoją kolejną wyprawę zabierają Outdoor Magazyn. Będzie co czytać w bazie! (fot. Aleksander Urbański)

***

Biało-niebieski

Biel gór i błękit nieba – połączenie dwóch barw. Proste i naturalne. Liczymy na to, że często będzie tłem naszych zimowych przygód. Bo zima to pora roku, która rozpościera przed nami nową mapę. Mapę skarbów, którym poświęcamy szósty, biało-niebieski, numer Outdoor Magazynu.

‘Trzeba czytać!’ – powiedział Krzysztof Wielicki biorąc do ręki OM. Mogło to być stwierdzenie ogólne, mamy jednak nadzieję, że na myśli miał nasz magazyn (fot. Aleksander Urbański)

Ponieważ jednak niniejsze wydanie Magazynu świętuje swoją premierę w gościnnych progach Krakowskiego Festiwalu Górskiego, otwieramy je wywiadem z organizatorami tego wydarzenia. Z rozmowy z Piotrem Turkotem i Wojciechem Słowakiewiczem dowiecie się o początkach festiwalu oraz idei, która towarzyszy mu już przez 16 lat.

Outdoor Magazyn na 16. Krakowskim Festiwalu Górskim (fot. Adam Kokot / KFG)

Następnie przechodzimy do eksploracji mapy zimowych skarbów. Czekającym z utęsknieniem na pierwsze szusy w białym puchu podniesiemy ciśnienie za sprawą zdjęć z wypraw skitourowych autorstwa jednego z najlepszych polskich fotografów outdoorowych – Marcina Kina. Autor przesyła do nas tradycyjną już „Pocztówkę od fotografa”; w tekście znajdziemy refleksje Marcina na temat gór oraz jego pracy, która jest zarazem wielką pasją.

Z kolei w przekuwaniu zapału w czyn pomocny może okazać się artykuł Adama Tulca, który przedstawia 5 tras skitourowych dla początkujących, zlokalizowanych w różnych pasmach górskich Polski. Szczegółowy opis wycieczek uzupełniają o „10 Złotych Rad dla początkujących skitourowców” koledzy ze SkitouroweZakopane.pl.

Spis treści 6. numeru OM

Doskonałą okazją do podziwiania biało-niebieskich pejzaży są również zimowe trekkingi. O tych nieco dalszych opowie Mikołaj Gospodarek. Za sprawą skrupulatnego opisu autora oraz pięknych fotografii tym razem przeniesiemy się w okolice górskiej ikony Europy – Matterhornu.

W jeszcze bardziej odległą podróż zabiera nas Łukasz Kocewiak, który barwnie opowiada o swoim samotnym wejściu na Aconcaguę – najwyższy szczyt Ameryki Południowej.

Dalekie wędrówki i wielkie wyprawy dostarczają niezapomnianych wspomnień. Nie oznacza to jednak, że prawdziwej przygody nie możemy szukać na przysłowiowym „przydomowym podwórku”. O tym, w jaki sposób uatrakcyjnić zimowe mikrowyprawy, pisze nasz hamakowy specjalista, Rafał Palowski.

Adam Bielecki zaprasza do lektury – w numerze m.in. znajduje się nasza wersja kwestionariusza Prousta, w którym tym razem przepytujemy Adama (fot. Adam Kokot / KFG)

Na zimowy biwak radzimy zabrać jak najcieplejszy śpiwór. Jeśli jednak wybieramy się na trekking lub skitourową wycieczkę z planem noclegu w schronisku, przyda się nam coś lekkiego. W dziale testów oceniamy dostępny już na rynku model śpiwora, który sprawdzi się doskonale wiosną, latem, jesienią, a zimą zapewni komfort podczas
noclegów pod dachem. W części sprzętowej testujemy również perfekcyjnie wykonany plecak skitourowo-trekkingowy.

Kolejny artykuł opowiada o dążeniu do realizacji celów, choć w zupełnie innej kolorystyce. „Ruchy w ciemności” to inspirująca i energetyczna historia Koby, wspinacza, który pomimo utraty wzroku nadal wspina się, boulderuje, i z powodzeniem startuje w zawodach – jest 4-krotnym mistrzem świata.

W tym miejscu pozostawiamy zimę i wyruszamy w podróż do austriackiego Tyrolu. Prezentujemy artykuł opisujący wspinaczkowe rejony okolic Achensee.

Piotr Hercog – tym razem nie na okładce (fot. Adam Kokot / KFG)

„Zielona strona OM” również przybiera biało-niebieskie barwy. Tym razem piszemy o sprawach podstawowych i ważnych. Tatrzański Park Narodowy udziela rad na temat prawidłowego zachowania się zimą w górach; są one tym bardziej istotne, że dotyczą bliskich nam Tatr oraz ich futrzastych i pierzastych mieszkańców.

Na ostatniej stronie numeru odnajdziecie Kwestionariusz OM, w którym gościmy Adama Bieleckiego. Na jedno z pytań Adam odpowie: „Świat jest pełen fantastycznych miejsc na outdoor – wystarczy spojrzeć na Google Maps i zobaczyć, gdzie znajduje się jakaś zielona ‚plama’”.

Miejmy nadzieję, że tej zimy wszystkie te zielone miejsca pokryje biel.

***

Szósty numer Outdoor Magazynu dostępny jest w księgarni wspinanie.pl w wersji elektronicznej i tradycyjnej.

Outdoor Magazyn #6, grudzień 2018 (bohomaz ;) w rogu to podpis Adama Bieleckiego – znajduje się tylko na 3 egzemplarzach, które wkrótce będzie można wygrać w naszym konkursie)

Michał Gurgul

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn