Raja Ampat Kayaking Project

przez Michał Gurgul | Opublikowano 14 grudnia 2018 11:26

Dagmara, Leszek i Dobrawa Jureccy – rodzina, która po prostu kocha podróże i ma odwagę zmierzyć się ze swoimi marzeniami. Na początku 2019 roku ruszają na wyprawę. Jej celem jest eksploracja kajakami modułowymi, należącego do Indonezji, archipelagu Raja Ampat.

Wyspy na „końcu świata”

Raja Ampat to rajski archipelag składający się z ponad 1500 wysp rozsypanych przy północno-zachodnim wybrzeżu Papui Zachodniej, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obszar ten, uznawany za jeden z najbardziej dziewiczych ekosystemów na świecie, to przepastna skarbnica skrywająca szafirowe laguny, białe piaszczyste plaże, skaliste klify, bujną dżunglę oraz bajeczną rafę koralową.

Mapa Indonezji (fot. materiały Raja Ampat Kayaking Project)

Ze względu na słabo rozwiniętą w tym rejonie infrastrukturę turystyczną autorzy projektu będą transportować ze sobą cały niezbędny ekwipunek kempingowy.

Kajakami przez równik

Wyprawa rusza już 9 stycznia 2019 r. i potrwa około 5 tygodni. W tym czasie jej uczestnicy mają zamiar pokonać kajakami dystans około 450 km, skupiając się przede wszystkim na kontakcie z dziewiczą naturą regionu. Nocować zamierzają na dzikich piaszczystych plażach lub w lokalnych wioskach rybackich. Plan podróży zakłada też przekroczenie kajakami linii równika na wysokości wyspy Kawe.

Rodzina Jureckich podczas wyprawy przygotowawczej w Chorwacji (fot. Raja Ampat Kayaking Project)

Skomplikowana logistyka

Zanim jednak podróżnicy dotrą do miejsca, w którym ich kajakowa przygoda ma mieć swój początek, mają przed sobą duże wyzwanie organizacyjne. Pierwszym etapem projektu jest bowiem podróż lotnicza z dwoma kajakami modułowymi z Polski do Indonezji (na trasie Warszawa – Sambuł – Jakarta – Makasar – Sorong).

Rodzina Jureckich podczas wyprawy przygotowawczej w Chorwacji (fot. Raja Ampat Kayaking Project)

Relację z podróży rodziny Jureckich będzie można śledzić na stronie www.swiatnaszymioczami.pl i na portalach społecznościowych.

Redakcja

***

Outdoor Magazyn obejmuje patronat medialny nad wyprawą Raja Ampat Kayaking Project:

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn