Film Marcina Polara “Harda” pokazany zostanie na Sundance Film Festival

przez Michał Gurgul | Opublikowano 06 grudnia 2018 9:36

Film dokumentalny „Harda” w reż. Marcina Polara zakwalifikował się na jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na świecie – Sundance Film Festival. Film opowiada o odkrytej przez Jarosława Surmacza i Wojciecha Kuczoka w 2011 roku jaskini w Tatrach.

Festiwal Filmowy Sundance jest największym festiwalem filmów niezależnych w USA, odbywa się w Park City, Salt Lake City oraz w ośrodku narciarskim Sundance w stanie Utah od 1978 roku. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach od 24 stycznia – 3 lutego 2019 roku, a w sekcji filmów krótkometrażowych znalazły się dwie polskie produkcje, w tym „Harda” (The Tough) Marcina Polara. Będzie to zarazem światowa premiera tego dokumentu.

Tytułowa „Harda” niesie za sobą wiele znaczeń: niepokorna, złośliwa, odporna, nieugięta, mocna, wytrzymała, chłodna, twarda. Nie bez powodu bohater filmu nazwał tak swoje odkrycie. Pobudza ono jego wyobraźnię i popycha go naprzód w obsesyjny sposób. Producentem filmu jest działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka, a koproducentem LeLe Crossmedia Production. Międzynarodową promocją i dystrybucją festiwalową filmu zajmuje się działająca w Krakowskiej Fundacji Filmowej agencja KFF Sales&Promotion.

Więcej o filmie “Harda” TUTAJ.

Informacja Prasowa

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn