LAWINA wiedzy górskiej w sercu Warszawy!

przez Michał Gurgul | Opublikowano 25 października 2018 20:32

Już w najbliższą sobotę na PGE Narodowym ekipa Skitourowe Zakopane opowie jak unikać lawin i co zrobić, kiedy ruszą śmiertelne masy śniegu.

Ćwiczenia lawinowe (fot. Mateusz Mróz)

W ramach tegorocznej edycji Snow Expo, które odbywają się w sobotę i niedzielę na PGE Narodowym nie zabraknie ciekawych prelekcji – w tym słynnego himalaisty Krzysztofa Wielickiego czy Andrzeja Bargiela (jedynego człowieka, który zjechał na nartach z K2). Poza masą inspiracji będzie też część edukacyjna.

Zakopiańska ekipa skitourowców z portalu Skitourowe Zakopane przyjedzie do stolicy, żeby w krótkim wykładzie opowiedzieć o tym:

  • Dlaczego powstają lawiny
  • Jak unikać lawin
  • Co robić kiedy ruszy lawina

Wykład poprowadzą Jakub Brzosko (ratownik TOPR, instruktor Skitour School), Mateusz Mróz (właściciel Skitourowe Zakopane i Skitour School).

Schodząca ‘pyłówka’ (fot. K. Sedlakova)

Test detektorów

Przez cały okres działania Snow Expo na stoisku Skitourowego Zakopanego będą dostępne detektory lawinowe. Każdy z przybyłych sprawdzi na własnej skórze, że znalezienie ofiary lawiny nie jest tak proste, jak się wydaje.

Dodatkowo na stoisku będzie można zakupić bluzę, czapkę, termos Skitourowego Zakopanego – cały dochód ze sprzedanych rzeczy zasili Fundację Szpiczaka.

Program wydarzenia

Lawinowy wykład jest darmowy, ale żeby wejść na Snow Expo wymagany jest bilet (ulgowy 19 zł, normalny 30 zł). Program wydarzenia znajduje się na na stronie: skitourowezakopane.pl.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn