Zakończenie Ultra Cup Poland 2018

przez Michał Gurgul | Opublikowano 26 października 2018 10:02

W dniach 13-14 października podczas Łemkowyna Ultra-Trail® odbyły się ostatnie zawody z cyklu Ultra Cup Poland 2018, który łączy w sobie 4 niezwykłe biegowe wydarzenia: Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego, Biegi w Szczawnicy, Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich i Łemkowyna Ultra-Trail®. Przedstawiamy krótkie podsumowanie.

W tym roku po raz pierwszy zawodnicy i zawodniczki poza rywalizacją na wybranych trasach ultra, mogli zmierzyć się w całorocznej rywalizacji, obejmującej 4 wydarzenia i 10 biegów rozgrywanych w różnych porach roku, w różnych częściach Polski. Oto zwycięzcy tegorocznego Pucharu:

Kobiety

  1. Katarzyna Solińska – 900 punktów
  2. Żaneta Żurek-Król – 885 punktów
  3. Julita Koza-Titz – 877 punktów

Kasia Solińska podczas ŁUT 2018 (fot. Piotr Dymus)

Mężczyźni

  1. Maurycy Oleksiewicz – 895 punktów
  2. Paweł Perykasza – 853 punkty
  3. Mirosław Pawluś – 850 punktów

Pełna klasyfikacja Ultra Cup Poland 2018 po 4 biegach znajduje się na stronie pucharu: www.ultracuppoland.pl

Uroczyste zakończenie pucharu i dekoracja zwycięzców, odbędą się w Szczyrku w czasie Trail Running Festival, w dniu 28 października 2018, o godzinie 13:30 w CKiR Orle Gniazdo, ul. Wrzosowa 28a, Szczyrk.

***

O cyklu Ultra Cup Poland

Na początku 2018 roku organizatorzy Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im Tomka Kowalskiego, Biegów w Szczawnicy, Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich oraz Łemkowyna Ultra-Trail® postanowili połączyć siły i stworzyć Ultra Cup Poland. Jego celem jest wyłonienie najlepszych uczestników i uczestniczek zawodów, a także rozwój i promocja wydarzeń wchodzących w jego skład zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Więcej informacji o Ultra Cup Poland znajduje się na stronie: ultracuppoland.pl.

Bieg w Szczawnicy (fot. Karolina Krawczyk)

Informacja Organizatorów

Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. Adam pisze:

    Świetne wydarzenie! W przyszłym roku na pewno jestem na nim, chyba, że nie będzie w Orlim Gnieździe. Ten obiekt ma klimat, dokładnie tak samo jak ta impreza!!!

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn