Konkurs Fotograficzny – Mistrzowie Fotografii Górskiej – Polska

przez Michał Gurgul | Opublikowano 01 października 2018 17:53

Klub Podróżników Śródziemie wraz ze Schroniskiem w Dolinie Pięciu Stawów Polskich ogłasza konkurs fotograficzny skierowany do profesjonalnych fotografów.

Leszek Cichy zapytany w jednym z wywiadów o miano najpiękniejszej góry na świecie odpowiedział:

To zależy od nastroju, od światła. Widziałem choćby piękne zdjęcia zachodniej ściany Aconcaguy czy fotografie zachodu słońca zrobione właśnie z tego szczytu. Gotowa wystawa kilkudziesięciu zdjęć. K2 istotnie jest fantastyczna ze względu na swój majestat. Wyniosła, potężna, niedostępna piramida… Wspaniały jest alpejski Matterhorn. O K2 przecież mówi się, że to Matterhorn Himalajów. Kolejna piękna góra to Alpamayo. Teraz może już trochę mniej, gdyż mniej wycyzelowane stały się jej lodowe rzeźby. Przy współczesnej łatwości robienia zdjęć, doskonałych aparatach, możliwościach obróbki konkurs powinien właściwie nazywać się „najpiękniejsze zdjęcie górskie”.

Mistrzowie Fotografii Górskiej to konkurs, który ma na celu pokazanie piękna gór w Polsce. Bo polskie góry także są piękne i wyjątkowe.

Wernisaż, wystawa i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 17 listopada 2018 o godz. 20.00 przy lampce wina i pysznej legendarnej szarlotce w Schronisku Górskim PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną wystawione również podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego.

Do konkursu zaproszeni zostaną fotograficy, którzy swoimi pracami publikowanymi w mediach internetowych, prezentowanymi na wystawach, publikacjami książkowymi czy albumowymi, potwierdzili już swój wyjątkowy warsztat.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

Z materiałów organizatora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn