Bieg Przedni – nowa, propozycja dla biegaczy w Tatrach

przez Michał Gurgul | Opublikowano 23 sierpnia 2018 8:59

W dniach 30 sierpnia – 2 września w Zakopanem odbędzie się 14. edycja festiwalu Spotkania z Filmem Górskim. W ramach festiwalu poza filmami pokazywanymi w kinie Sokół można będzie spotkać się z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, lekarzami, filmowcami oraz autorami książek. W tym roku, pierwszy raz w długiej historii Spotkań z Filmem Górskim, odbędą się zawody biegowe – Bieg Przedni.

Bieg Przedni – nowa, propozycja dla biegaczy w Tatrach (fot. materiały organizatora)

Propozycja jest skierowana do wszystkich uczestników festiwalu, ale także do biegaczy górskich w tym również początkujących, którzy chcieliby spróbować swoich sił w bieganiu po Tatrach. Widokowa trasa o długości 15 km o niezbyt dużym stopniu trudności, przebiegać będzie z Zakopanego do Kościeliska. Start zlokalizowany jest w miasteczku festiwalowym na terenie Równi Krupowej, a meta w Kościelisku na Stadionie Biathlonowym w Kirach. Nazwa biegu jest nieprzypadkowa, bowiem zmierzającym w stronę mety towarzyszyć będzie panorama Tatr Zachodnich z Kominiarskim Wierchem na czele. Ten charakterystyczny szczyt, niedostępny dla turystów od końca 1988, jest miejscem gniazdowania jednego z najbardziej majestatycznych ptaków – orła przedniego. Piękny symbol Tatr, siły i wolności jest też inspiracją dla naszej imprezy. Edukacja – zależy nam, aby impreza sportowa służyła czemuś więcej niż tylko rywalizacji. Chcemy pokazać Tatry z perspektywy mniej oczywistej, zwrócić uwagę na ich piękno, zwrócić się w stronę świadomej turystyki przywołując historię orła przedniego.

Bieg Przedni – nowa, propozycja dla biegaczy w Tatrach (fot. materiały organizatora)

Bieg odbędzie się 1 września (sobota) o godzinie 10:00. Długość trasy to wspomniane już powyżej 15 km, łączne przewyższenie wynosi około 560 metrów. Trasa zawodów prowadzi leśnymi ścieżkami oraz po asfalcie. Limit czasowy na mecie na stadionie biathlonowym w Kościelisku wynosić będzie 2,5 godziny. Uroczystość wręczenia nagród i podsumowanie biegu odbędzie się o godzinie 14:00 na Górnej Równi Krupowej. Organizator przewidział nagrody rzeczowe dla 3 najlepszych zawodników w kategorii open damskiej i męskiej. W poszczególnych kategoriach wiekowych 3 najlepszych zawodników otrzyma pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Bieg Przedni – nowa, propozycja dla biegaczy w Tatrach (fot. materiały organizatora)

W ramach opłaty startowej za Bieg Przedni Organizator zapewnia między innymi:

  • opaskę sportową marki Attiq
  • pamiątkowy medal
  • numer startowy
  • zabezpieczenie medyczne imprezy
  • nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników w kategorii Open
  • elektroniczny pomiar czasu
  • dostęp do bufetu z napojami i jedzeniem w okolicach połowy trasy
  • posiłek regeneracyjny na terenie miasteczka festiwalowego
  • worek na depozyt (depozyt pozostawiony w miejscu start/meta)
  • powrót busem z mety w Kościelisku do Zakopanego

Opłata startowa do końca sierpnia wynosi 90 PLN, w dniu zawodów 100 PLN. Warto dodać, że organizator przewidział specjalną propozycję dla osób zainteresowanych zarówno biegiem jak i festiwalem. Karnet na wszystkie dni festiwalowe wraz z możliwością udziału w biegu kosztuje 150 PLN.

Więcej informacji o biegu – Link do zapisów

Informacja Organizatora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn