eneloop ambassadors’ tour – mieszkanka Poznania rusza na trasę ekologicznej sztafety

przez Michał Gurgul | Opublikowano 23 sierpnia 2018 14:47

Ola Buszmak, mieszkanka Poznania, w zespole z Césarem Gonzálezem Cruzem z Meksyku, wyruszyła na trasę 10. etapu eneloop ambassadors’ tour. W trakcie tej ekologicznej sztafety dwanaście 2-osobowych zespołów przemierza Europę w tygodniowych odcinkach. Cel to budowanie świadomości środowiskowej i wsparcie ochrony zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Polubienia na fanpage wyprawy zostaną zamienione na kwotę do 21 tysięcy euro na ten cel. eneloop wspiera proekologiczne działania również limitowaną serią baterii z motywami roślinnymi .

Ola i César (fot. mat. prasowe marki Panasonic)

Z Kolonii do Monachium – 560 km na rowerach

Zgodnie z wytycznymi wyprawy, polsko-meksykańska drużyna wybrała przyjazny środowisku środek transportu – rowery, na których w ciągu tygodnia pokona 560 km. Ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jest jednym z ważnych punktów wyprawy. Jednocześnie zespół będzie starał się przyciągnąć jak największą liczbę fanów, których polubienia (“like”) przełożą się na sumę wsparcia na rzecz ekologicznego celu (1 like = 1 euro).

Ola ma 21 lat, mieszka w Poznaniu, gdzie studiuje na 4. roku stomatologii na Poznańskim Uniwersytecie Medycznym. Jest zapaloną podróżniczką i pasjonatką sportów. Jak mówi:

Jesteśmy z Césarem doświadczonymi i dość nieprzewidywalnymi podróżnikami. Często zdarza się nam podejmować decyzję o wyruszeniu w podróż z dnia na dzień, tak jak w przypadku eneloop ambassadors’ tour. Zazwyczaj unikamy utartych szlaków, by w pełni cieszyć się spokojem i pięknem natury. Ponadto oboje z Césarem wierzymy, że ludzie przychodzą na świat by pomagać innym, dlatego tym chętniej bierzemy udział w sztafecie.

Zespół wyruszył 24 sierpnia z Kolonii, a 31 sierpnia przekaże pałeczkę – baterię eneloop – kolejnej drużynie w sztafecie.

12 zespołów, 1 cel: ekologia

eneloop ambassadors’ tour wystartował 22 czerwca z Gdańska. Trasa sztafety przechodzi przez dwanaście krajów europejskich, liczy ponad 6 tysięcy km. W Polsce sztafeta gościła ponadto w Warszawie i Krakowie. Uczestnicy pokonują trasę na różne sposoby: na piechotę, korzystając z rowerów, rowerów elektrycznych, żeglując czy też autostopem. Ważny jest wybór przyjaznego środowisku środka transportu.

Cała wyprawa trwa od 22 czerwca do 14 września. 24 międzynarodowych ambasadorów marki wspiera w ten sposób kampanię eneloop, promującej ochronę środowiska. Za każde polubienie na stronie na Facebooku eneloop przekaże jedno euro dla Aktionsgemeinschaft Artenschutz (AGA), organizacji zajmującej się ochroną fauny i flory na całym świecie. eneloop zobowiązał się do przekazania kwoty do 21 tysięcy euro na pomoc naszej planecie.

3 zadania w ciągu tygodna, 1 nagroda

Podczas wyprawy każdy z zespołów musi spełnić trzy warunki, aby zakwalifikować się do walki o główną nagrodę: ograniczyć wpływ wyprawy na środowisko, zrealizować 3 zadania i każdego dnia promować kampanię na Facebooku poprzez zamieszczanie wiadomości, zdjęć oraz filmów 360° z wyprawy. Drużyny, którym uda się spełnić te warunki, zostaną zaproszone do finału online 18 września. W jego trakcie publiczność będzie głosowała na najlepszą drużynę. Para z największą liczbą głosów otrzyma zaproszenie na wydarzenie prasowe w Berlinie oraz dodatkową wyprawę dla dwóch osób.

Specjalna edycja ‘tones botanic’

Ekologię w miastach wspiera specjalna edycja baterii AA i AAA, utrzymana w roślinnej stylistyce. Baterie „eneloop tones botanic” można zamówić online lub kupić w jednym ze sklepów w całej Europie. Nakład specjalnej serii jest limitowany. Fani eneloop ambassadors’ tour mogą dodatkowo cieszyć się specjalnymi zniżkami, promocjami i konkursami na stronie na Facebooku oraz w sklepach.

Również i Ty możesz coś zrobić dla planety www.facebook.com/eneloopambassadorstour
Śledź wyścig na http://www.eneloopambassadorstour.eu

***

eneloop to ekologiczna marka baterii Panasonic Energy Europe. Baterie eneloop ładuje są za pomocą energii słonecznej i można je ponownie naładować średnio 2100 razy. Dzięki wyższemu napięciu elektrycznemu baterie te mają bardziej długotrwały efekt niż baterie tradycyjne. Ich odporność na wysokie temperatury sprawia, że są doskonałym wyborem dla fotografów i podróżników. Dalsze informacje o eneloop i wyprawie eneloop ambassadors’ tour na www.panasonic-eneloop.eu.

Materiały informacyjne marki Panasonic

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn