Ultra Trail Atlas Toubkal 2017 – nowe wyzwanie Piotrka Hercoga

przez Administrator | Opublikowano 05 października 2017 13:30

Sezon biegów górskich 2017 zmierza powoli ku końcowi, większość biegaczy ma już za sobą najważniejsze starty, często traktując jesienne imprezy już bardziej rekreacyjnie. Inaczej jest w przypadku Piotra Hercoga, który już w najbliższy weekend zmierzy się ze 105 km (+6500 m) trasą Ultra Trail Atlas Toubkal, i tym samym… rozpocznie swoją drugą cześć sezonu.

Ultra Trail Atlas Toubkal odbędzie się już po raz dziewiąty, a uczestnicy mają do wyboru cztery dystanse od 12 do 105 km oraz formułę Challenge, na którą składają się zmagania na dystansie 26 i 42 km. Cała impreza odbywa się od 5 do 9 października, a zawodnicy będą rywalizować w otoczeniu najwyższego szczytu Maroka – czyli Dżabal Tubkal (4167 m n.p.m).

Piotr Hercog (fot. Łukasz Buszka)

Start najdłuższego dystansu odbędzie się w sobotę 7 października o godzinie 6 rano czasu miejscowego, a zawodnicy będą wbiegać nawet powyżej 3500 m n.p.m. Limit czasu wynosi 36 godzin, a pierwszy zawodnik spodziewany jest po około 13 godzinach. Rekord trasy należący do Anrauda Lejeune pochodzi z 2013 roku i wynosi 12:49:44.

Dla Piotrka Hercoga nie będzie to docelowy start w drugiej cześci sezonu, w planach jest bowiem jeszcze grudniowy start w Extreme Marathon Kilimanjaro. Tuż przed startem zapytaliśmy Piotrka o samopoczucie, aklimatyzację i taktykę na zawody.

W Maroku przebywam zaledwie od kilku dni, ale udało mi się już dwa razy stać na Tubkalu. Nie wiem czy tak krótki czas wystarczy na aklimatyzację, zapewne ciężko mi będzie powalczyć o zwycięstwo w tych zawodach. Te kilka dni to chyba jednak za mało, żeby poznać specyfikę tego terenu. Na listach startowych można zobaczyć wielu świetnych zawodników. Z drugiej strony przed nami kilkanaście godzin biegu i wszystko może się zdarzyć. Na pewno nie przyjechałem tutaj na wycieczkę krajoznawczą i dam z siebie jak najwięcej podczas startu.

Na listach startowych na tym dystansie widniej również inny zawodnik z Polski – Wacław Wielopolski.

Profil na FB Piotra Hercoga:

https://www.facebook.com/piotrhercogsalomonsuuntoteam/

Strona zawodów:

http://www.atlas-trail.com/en/ultra-trail-atlas-toubkal-105/#tab-id-5

Przemysław Ząbecki

 

 

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn