Polacy startują w Mistrzostwach Europy Skyrunning

przez Administrator | Opublikowano 06 października 2017 11:11

W najbliższą sobotę odbędą się Mistrzostwa Europy Skyrunning na dystansie klasycznym. Do niewielkiego miasteczka Zeanuri położonego w sercu Kraju Basków zjechało kilkuset reprezentantów swoich krajów, którzy już w sobotę o godzinie 9 zmierzą się z trasą liczącą 31 km. Do pokonania będzie 2400 metrów w górę. W gronie Reprezentantów Polski na te zawody znaleźli się: Natalia Tomasiak, Dominika Wiśniewska-Ulfik, Paweł Góralczyk, Jacek Michulec, Krzysztof Bodurka i Marcin Rzeszótko. 

W Hiszpanii jest jeszcze Magdalena Kozielska i Martyna Kantor. Niestety Magda z powodu kontuzji zdecydowała się zrezygnować ze startu, zaś Martyna postanowiła wystartować w krótszym biegu towarzyszącym Mistrzostwom, na dystansie 22 km.

Polacy startują w Mistrzostwach Europy Skyrunning (fot. Jacek Deneka)

Organizatorzy 24 godziny temu opublikowali listę elity, na której znalazła się część naszych reprezentantów: Paweł Góralczyk, Marcin Rzeszótko, Dominika Wiśniewska-Ulfik, Natalia Tomasiak. Kłopot w tym, że na liście widnieje 50 nazwisk i trudno jednoznacznie wskazać faworytów. Jak zawsze na zawodach rozgrywanych we Włoszech czy Hiszpanii można się spodziewać również kilku szerzej nieznanych, lokalnych biegaczy, którzy jednak swoją postawą w zawodach potrafią wywrócić klasyfikację do góry nogami.

Zawody zostaną rozegrane w Parku Narodowym Gorbeia, położonym na południowym wschodzie Kraju Basków. Najwyżej położonym punktem na trasie będzie szczyt Gorbeia (1481 m n.p.m.), znajdujący się mniej-więcej w połowie trasy.

Niewielkie Zeanuri, w którym zlokalizowane jest biuro zawodów, start i meta, jest już gotowe na przyjęcie sportowców. Dla 1300 mieszkańców zawody to coś więcej niż przełamanie codziennego życiowego rytmu. Baskom, podkreślającym na każdym kroku swoją odrębność, bardzo zależy na odpowiednim zaprezentowaniu swojego regionu, dlatego nadchodzący weekend to dla nich prawdziwe święto. Mieszkańcy Zeanuri niemal w całości zaangażowali się w organizację imprezy. Warto dodać, że nad całością wydarzenia będzie czuwać blisko 200 wolontariuszy.

Trzymamy kciuki za naszych Reprezentantów!

Relację będzie można śledzić na profilu fb Skyrunning Poland

https://www.facebook.com/SkyrunningPoland/?ref=br_tf

Profil zawodów na fb oraz strona

https://www.facebook.com/GorbeiaSuzien/   http://www.gorbeiasuzien.eus/en/gorbeiasuzien_en/

Przemysław Ząbecki

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn