Patagonia uruchamia sklep internetowy z używanymi ubraniami

przez Administrator | Opublikowano 26 września 2017 13:58

Patagonia od kilku lat, w sposób bardzo barwny, prowadzi akcję Worn Wear. Dość zaskakującą w świecie biznesu, gdyż kalifornijski producent zachęca przez nią do nie kupowania nowych ubrań, ale jak najdłuższego używania już posiadanych.

Idea ta jest promowana przez pokazywanie, że ubrania z historią są po prostu fajne. Rok temu, wystartowała strona internetowa, z której można się dowiedzieć jak o odzież dbać, eksploatować ją i naprawiać, by służyła jak najdłużej. Patagonia uruchomiła również punkty naprawcze, w tym największy w USA, w Reno w Nevadzie, dokonujący około 30000 napraw rocznie. Można w nich bezpłatnie zreperować swoją odzież. Takiej bezpłatnej naprawy można też dokonać w samochodach-warsztatach, jeżdżących po całych Stanach, ostatnio również po Europie.

Sean Villanueva O’Driscoll w naprawczym warsztacie

Kolejnym krokiem akcji, jest uruchomienie we wrześniu sklepu internetowego z używaną odzieżą. Każdy może oddać swoje ubrania Patagonii do sklepu, w zamian za kredyt na zakupy. Następnie są one czyszczone, jeżeli tego wymagają – naprawiane i wystawiane na sprzedaż w bardzo dobrych cenach. Na razie system ten działa tylko w Stanach Zjednoczonych, ale naszym marzeniem jest by Worn Wear funkcjonował również w Europie i Polsce.

Strona akcji: https://wornwear.patagonia.com/

Informacja prasowa

Tagi
Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. […] Czy to Wam coś przypomina? Patagonia – napraw zamiast wyrzucić. (Polska informacja o akcji). […]

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn