W dniach 19-21 października odbędzie się VI Opolski Festiwal Gór

przez Administrator | Opublikowano 27 września 2017 9:25

Nawet się nie obejrzeliśmy, a Opolski Festiwal Gór doczekał już szóstej edycji! Nie strzelają u nas jednak korki od szampana, a jedynie rośnie motywacja, aby tegoroczna odsłona imprezy była jeszcze lepsza od poprzednich. Nieustannie stawiamy na różnorodność, bo zamiłowań o „górskim” charakterze jest mnóstwo.

Festiwal rozpoczną warsztaty z pierwszej pomocy w górach, bo uważamy, że takiej wiedzy nigdy dość. Zajęcia poprowadzi opolanin, Maciej Stańczak. Arkadiusz Tabisz i Dariusz Kaptur opowiedzą o kulisach powstania przewodnika wspinaczkowego obejmującego skały Trojaka, Stołowych Skał i Lutyni. Gościem specjalnym będzie autor pierwszych przejść i opisów tychże, Jan Mikita, a spotkanie poprowadzi Zbigniew Piotrowicz, który będzie również gospodarzem spotkania autorskiego z Anną Kamińską. Autorka biografii Wandy Rutkiewicz przybliży nam postać wybitnej himalaistki z nieco innej perspektywy niż „środowiskowe” hagiografie.

O tym jak swoją pasję przekuć w biznes, a w biznesie ową pasję odnaleźć opowie Marcin Kwaśniewski, pomysłodawca i współprowadzący firmę MILO i Trafo Base Camp. Andrzej Bargiel, czyli rekordzista w biegu na Elbrus i twórca projektu Hic Sunt Leones to postać, której nie trzeba przedstawiać nikomu, kto śledzi sukcesy Polaków w górskich eksploracji. Do poszukiwania przygód spróbuje zmotywować nas Marcin Wernik, który uważa, że nie istnieją rzeczy niemożliwe. Olga Kosek natomiast przybliży nam świat wspinania w lodzie oraz opowie o swoich startach w Lodowym Pucharze Świata. Ponadto goście festiwalu wraz z Robertem Gondkiem wyruszą w egzotyczną podróż na najwyższe szczyty Afryki, a za sprawą opowieści Andrzeja Mirka poznają bliżej Lofoty. Z kolei Andrzej Marcisz spróbuje nas przekonać, że Tatry mogą również być niewyczerpanym źródłem dla ciekawych eskapad.

Na naszym festiwalu nie może zabraknąć biegów górskich, stąd najlepsi w swoich fachu: Piotr Hercog i Marcin Świerc. Pierwszy opowie o pełnych sukcesu startach na całym świecie, drugi zaś poprowadzi otwarty trening, aby wszystkich nas zainspirować do biegania w terenie o nieco większym nachyleniu.

Janusz Majer przedstawi nam wybitnych śląskich himalaistów, a Leszek Cichy wraz z Piotrem Korczakiem podejmą próbę odpowiedzi na nurtujące świat wspinaczy pytanie: czy Mallory dotarł do szczyty Everestu? Moc atrakcji uzupełnią warsztaty Arkadiusza Tabisza i Krzysztofa Kurendy z technik zjazdów na linie w górach, które odbędą się w opolskim Amfiteatrze. Ponadto na gości festiwalu czeka ściana wspinaczkowa, stoiska ze sprzętem i literaturą górską i „strefa chilloutu” z płonącym ogniskiem i smakołykami. Zapraszamy!

Informacja organizatora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn