Janusz Gołąb i Andrzej Bargiel o przyszłości himalaizmu

przez Administrator | Opublikowano 27 września 2017 9:35

Czy przed himalaistami stoją jeszcze sportowe wyzwania? A może himalaizm stanie się ekstremalną turystyką komercyjną? Jakie są szanse na zimowe wejście na K2? W przededniu wyprawy na ostatni, niezdobyty zimą ośmiotysięcznik, o perspektywach tej dyscypliny dyskutować będą Janusz Gołąb i Andrzej Bargiel.

Dwie osobowości, różne doświadczenia, odmienne punkty widzenia i jedna ważna kwestia.  Salomon oraz 8a.pl zapraszają na panel dyskusyjny Quo vadis Himalaizm?, w którym naprzeciw siebie staną wspinacz i himalaista – pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Gasherbrum I– Janusz Gołąb oraz skialpinista, który dokonał pierwszego w historii zjazdu z ośmiotysięcznika Broad Peak, biegacz górski i himalaista Andrzej Bargiel.

Jak oceniają obecną kondycję tej dyscypliny i jakie widzą perspektywy na przyszłość? Tego będzie można dowiedzieć się podczas spotkania, które odbędzie się 12 października, w auli Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości przy ul. Bojkowskiej 37 w Gliwicach. Początek o godzinie 19:00, wstęp wolny. Dyskusję poprowadzi Piotr Turkot z portalu wspinanie.pl.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn