Salewa przedstawia kolekcję Speed Hiking na sezon wiosna-lato 2018

przez Administrator | Opublikowano 04 sierpnia 2017 12:22

Jako techniczna górska marka z siedzibą w sercu Dolomitów, SALEWA może pochwalić się długą historią innowacji w dziedzinie wytrzymałych i zarazem lekkich produktów dla entuzjastów sportów i aktywności górskich. Speed hiking to nowoczesna forma pieszych wędrówek, kładąca nacisk na szybkie tempo poruszania się w wymagającym terenie górskim, który cechuje się nie tylko różnorodnością, ale także zmiennością warunków pogodowych i temperatur.

Gdy wyruszam na szlak, zabieram ze sobą jedynie lekką, kompresującą się do małych rozmiarów odzież, która ochroni mnie przed zimnem i deszczem, ale jednocześnie pozwoli mi utrzymać szybkie tempo i komfort poruszania się podczas intensywnego treningu i w każdych warunkach pogodowych – mówi Aaron Durogati – sportowiec górski, profesjonalny paralotniarz i stały pretendent do wygranej w wyścigu Red Bull X-Alps.

Na sezon Wiosna-Lato 2018 SALEWA prezentuje nowości, które powstały z myślą o potrzebach wszystkich miłośników speed hikingu – kurtki Pedroc Alpha Convertible i Pedroc GTX Active, spodnie Pedroc Convertible Pant oraz odświeżoną wersję popularnego buta Ultra Train.

LINIA PEDROC – DLA FANÓW SZYBKOŚCI

Pedroc GTX Active to kurtka zaprojektowana do aktywności aerobowych, która skutecznie ochroni użytkownika w warunkach załamania pogody czy mocnego wiatru dzięki zastosowaniu nowego wodoodpornego i oddychającego materiału GORE-TEX® Active 2.0.

Pedroc GTX Active

Najnowsza technologia GORE to połączenie optymalnej ochrony z miękkością w dotyku oraz ekstremalną oddychalnością, zapobiegającą przegrzaniu organizmu. Ponadto Pedroc GTX Active nie szeleści tak jak większość kurtek shellowych, po spakowaniu osiąga wielkość jabłka, a jej waga zamyka się w zaledwie 215 g! Odblaskowe detale i logo zapewniają jeszcze lepszą widoczność podczas wczesnych startów i późnych powrotów.

Pedroc Alpha Convertible

Nowa Pedroc Alpha Convertible to z kolei niezawodna warstwa termoregulacyjna, zawdzięczająca swoje właściwości ocieplinie POLARTEC® Alpha® – stworzonej na potrzeby wojska technologii, którą od dwóch sezonów z powodzeniem wykorzystuje również SALEWA, by zapewnić swoim klientom wysoką oddychalność dostosowaną do intensywności wysiłku i panujących warunków. Wszechstronności nadaje kurtce innowacyjny system odpinania rękawów pozwalający na szybkie przekształcenie jej w bezrękawnik.

Podobną cechą pochwalić się mogą również elastyczne spodnie Pedroc Convertible Pant, których lekkie zamki zostały w przemyślany sposób wkomponowane w nogawki – po odpięciu ich dolnej części, zamki nie obcierają skóry, dzięki czemu krótkie spodenki pozostają równie komfortowe w użytkowaniu co ich dłuższa wersja.

Pedroc Convertible Pant

NOWY ULTRA TRAIN 2 – TERAZ Z MICHELIN® OCX

Ultra Train 2 to nowe wcielenie popularnego Ultra Train, który zadebiutował w kolekcji wiosną 2015 roku.

Ultra Train 2

Zaprojektowany, by sprostać potrzebom miłośników speed hikingu, Ultra Train wyposażono w podeszwę MICHELIN® opracowaną wyłącznie dla SALEWA. Nowa wersja to także nowa, jeszcze bardziej przyczepna guma MICHELIN® OCX niezawodna na mokrych i śliskich nawierzchniach. Poprawiona została również cholewka, która teraz wykonana jest z mocnego materiału w technologii bezszwowej – precyzyjniej obejmuje on śródstopie i razem z 3F System zapewnia optymalną stabilizację. Nowa elastyczna osłona chroni natomiast sznurowanie przed uszkodzeniami w wyniku kontaktu ze skałami oraz zapobiega osadzaniu i przedostawaniu się do wnętrza buta zanieczyszczeń takich jak pył, liście czy drobne kamienie. Bez zmian pozostają za to doskonały, sprawdzony design podeszwy oraz technologia Motion Guidance, stanowiące gwarancję znakomitej przyczepności, płynnego, naturalnego ruchu pięta-palce oraz pewnego, stabilnego kroku w nierównym terenie.

Informacja prasowa marki Salewa

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn