Natalia Tomasiak zajęła 3. miejsce w Glaciar 3000 Marathon

przez Administrator | Opublikowano 06 sierpnia 2017 18:44

Szwajcarskie Gstaad to jeden z najbardziej znanych kurortów narciarskich na świecie. Miejscowość, leżąca na zachodnim krańcu Alp Berneńskich już przed II wojną była znanym kurortem. Region dysponuje 62 wyciągami i kolejkami łączącymi 250 km tras zjazdowych, które mogą przewieźć 53 000 narciarzy i snowboardzistów na godzinę. Wielkim atutem jest pobliski lodowiec Les Diablerets, gdzie trasy zaczynają się na 3000 m nad poziomem morza.

W sezonie letnim sportowy świat może kojarzyć Gstaad przez pryzmat turnieju tenisowego ATP Allianz Suisse Open Gstaad. Polakom to alpejskie miasto z pewnością łączy się z osobą Romana Polańskiego, który ma tutaj swój chalet Milky Way z profesjonalnym studiem filmowym, w którym spędzał dni aresztu domowego.

W dzisiejszym dniu małą cegiełkę do rozpoznawalności tego przepięknego miasteczka wśród biegaczy górskich w Polsce z pewnością dołożyła Natalia Tomasiak. Zawodniczka Salomon Suunto Team wystartowała w 10. edycji biegu górskiego Glacier 3000 Run&Marathon, którego meta usytuowana jest na lodowcu na wysokości 3000 metrów. Ta znana i mocno promowana lokalnie impreza już od 10 lat zbiera na starcie kilkuset biegaczy oraz zawodników Nordic Walking. Natalia Tomasiak zaprezentowała się wyśmienicie, zajmując trzecie miejsce.

Natalia Tomasiak zajęła 3 miejsce w Glaciar 3000 Marathon (fot. arch. Natalia Tomasiak)

 

Natalia rozpoczęła zawody bardzo dobrze, od razu biegnąc w grupie czołowych zawodniczek. Na dystansie około 8 km Natalia wysunęła się na prowadzenie, ale nie zdołała na dobre uciec rywalkom. Na 20 km straciła prowadzenie na rzecz Andrei Huser, która stale już powiększała przewagę nad Natalią.

Do 31 km, czyli do stacji początkowej kolejki Reusch, Natalia utrzymywała drugą lokatę, a przed zawodniczkami było jeszcze „tylko” 11 km, ale aż 1700 metrów w górę. Natalia, której silna stroną są podbiegi, tym razem nie zdołała odeprzeć ataku Coriiny Zeller, która awansowała tym samym na drugie miejsce, nie oddając go do końca.

Na 3 km przed metą do Natalii niebezpiecznie zbliżyła się kolejna zawodniczka, ale Natalia zdołała się zmobilizować i w końcówce powiększyła przewagę nad rywalką. Tym samym utrzymała swoją pozycję i na świetnym 3. miejscu finiszowała na mecie usytuowanej na wysokości 3000 metrów.

Dodajmy, że niespełna miesiąc temu Natalia wygrała Stubai Ultra Trail – w zawodach o podobnym charakterze i profilu z metą również usytuowaną na lodowcu.

Na mecie okazało się, że Natalia nie przegrała z byle kim. Zwyciężyła Andrea Huser, była Mistrzyni Europy w kolarstwie górskim, druga zawodniczka UTMB z 2016 roku! Drugie miejsce zajęła Corrine Zeller, która była między innymi trzecia na trasie tegorocznego Zemratt Marathon

Wyniki kobiet:

  1. Huser Andrea, 1973, Sigriswil – 4:53.03,8
  2. Zeller Corinne, 1968, Weissenburg –  5:06.15,9
  3. Tomasiak Natalia, 1986, PL-Krynica Zdrój – 5:12.40,9

Wyniki mężczyzn:

  1. Short Tim, 1981, GB-London – 4:14.19,9
  2. Jenzer Urs, 1970, Frutigen – 4:16.59,5
  3. Brennwald Adrian, 1975, Aeugst am Albis – 4:20.15,5

Oficjalna strona Natalii Tomasiak: http://www.gorskistyl.pl/

https://www.facebook.com/NataliaTomasiakGS/

https://www.instagram.com/natalia_tomasiak

Przemysław Ząbecki

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn