Trwają zapisy na zimowy biwak szkoleniowy Wintercamp 2017!

przez Administrator | Opublikowano 13 stycznia 2017 13:21

Kto by chciał pomieszkać kilka dni w samym środku Parku Narodowego, zimą, w namiocie, z widokiem na Tatry? W połowie lutego, ponad 300 miłośników gór zamieszka na kilka dni na polu namiotowym pod Turbaczem. Tam, pod opieką instruktorów i ratowników GOPR szkolić się będą m.in. w zakresie bezpiecznego poruszania się zimą w górach, awaryjnego obozowania w śniegu, skitouringu oraz pierwszej pomocy.

Praktyczne szkolenia, spotkania z himalaistami, zawody i wyjątkowa atmosfera – to wszystko czeka na uczestników VIII edycji zimowego biwaku szkoleniowego Wintercamp. Ze względu na ogromne zainteresowanie wydarzeniem, w tym roku odbędą się aż 2 turnusy: 16-19 i 20-23 lutego. Organizatorzy po raz pierwszy przygotowali także specjalny program dla całych rodzin, który zrealizowany zostanie podczas edycji specjalnej – Wintercamp Family w dniach 23-26 lutego. Zgłoszenia można jeszcze wysyłać – do 30 stycznia.

Trening skitorurowy (fot. Wintercamp)

Wintercamp to wyjątkowa pozycja w kalendarzu zimowych imprez. Pięć bloków profesjonalnie prowadzonych szkoleń mają na celu poszerzenie praktycznych umiejętności, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa podczas zimowych aktywności w górach. Uczestnicy poćwiczą w praktyce poruszanie się zimą w górach przy użyciu rakiet, raków i skitour’ów, zbudują jamy śnieżne i poznają tajniki biwakowania w trudnych warunkach zimowych, dzięki którym bezpiecznie i komfortowo spędzą noce poza schroniskiem. Profesjonalna kadra złożona z ratowników GOPR, alpinistów, sportowców i szkoleniowców POG przeprowadzi także szkolenia lawinowe oraz warsztaty dotyczące sprzętu, ratownictwa i przetrwania w górach.

Wspinanie (fot. Wintercamp)

Instruktorzy doradzą również jaki sprzęt outdoorowy warto zabrać ze sobą na zimową wyprawę oraz jakie rozwiązania mogą zapewnić bezpieczeństwo i znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie w górach. Każdy uczestnik będzie miał okazję poznać i przetestować w warunkach terenowych najnowsze rozwiązania i technologie oferowane przez firmy outdoorowe, w tym kilka nowinek prezentowanych w lutym podczas targów ISPO w Monachium.

Biwak odbędzie się dzięki wsparciu partnerów stowarzyszonych w Polish Outdoor Group, takich jak: Dare2be, Jack Wolfskin, Petzl, The North Face, Woda Góry Las, Adventure24, Ratunek, Pajak, VMG, Camp, Primus, Brunton i wielu innych.

Kopanie jamy w śniegu (fot. Wintercamp)

Największą nowością w tym roku, bez wątpienia, jest zupełnie nowy program – Wintercamp Family – będzie to dodatkowa, specjalna edycja biwaku przygotowana specjalnie dla dorosłych z dziećmi. Rodzinny klimat zimowej przygody w połączeniu ze szkoleniami i zabawami to absolutnie unikalna propozycja dla całych rodzin.

Trening sprzetowy (fot. Wintercamp)

Wintercamp to także masa dodatkowych atrakcji. Codziennie odbywać się będą warsztaty ze wspinaczki lodowej prowadzone na specjalnie przygotowanej ścianie lodowej Petzl’a, która dzięki sprzyjającym, mroźnym, zimowym warunkom będzie w tym roku jeszcze większa. Wieczorami, w ciepłej sali schroniska odbywać się będą spotkania z gośćmi specjalnymi, wśród których znajdą się takie sławy światowego himalaizmu jak zdobywca Korony Himalajów i Karakorum Krzysztof Wielicki, czy zdobywca ośmiotysięczników Gaszerbrum I i K2 Janusz Gołąb. Nie zabraknie także tradycyjnego ogniska z kiełbaskami, zawodów i gier terenowych. Przede wszystkim nie zabraknie jednak zimowej aury i tworzonej przez uczestników – pasjonatów górskich wrażeń – niepowtarzalnej atmosfery.

***

Organizatorem biwaku jest Polish Outdoor Group (POG), organizacja non-profit zrzeszająca polskie firmy związane z szeroko pojętą turystyką górską. Głównym zadaniem POG jest działanie na rzecz promocji outdooru i aktywnego trybu życia. Podczas 7 poprzednich edycji Wintercamp udało się przeszkolić już ponad 1000 osób.

Zapraszamy do zapisów!

Więcej informacji na stronie www.wintercamp.pl

Informacja organizatora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn