Premiera książki Marcina Tomaszewskiego – #Yeti40

przez Administrator | Opublikowano 23 stycznia 2017 12:39

Alpinista Marcin Yeti Tomaszewski. Wszyscy o nim słyszeli, ale niewielu go widziało na żywo, bo często znika, by wspinać się i wytyczać nowe drogi na najtrudniejszych ścianach świata. Po ponad 25 latach wspinaczki wydaje książkę o swojej drodze. W niedzielę 22 stycznia w Tarnowie, podczas spotkania ludzi gór – Górnolotnych, nastąpiła prapremiera tego unikalnego notatnika.

Książka #Yeti40 dołączy do oferty wydawnictwa GÓRY BOOKS, w której znajdują się bestsellerowe autobiografie, wspomnienia i opowieści największych Polaków światowej sceny górskiej ostatnich czterech dekad: Krzysztofa Wielickiego, Wojtka Kurtyki i Ryszarda Pawłowskiego.

„W czasie swojej działalności Yeti dał się poznać nie tylko jako utalentowany eksplorator i sportowiec, ale także wrażliwy i uważny autor reportaży, bujdałek oraz bajek. Publikacja tomu prezentującego jego twórczość i osiągnięcia nie mogła zatem dłużej czekać. Jesteśmy przekonani, że tom #Yeti40 będzie świetną lekturą dla czytelników z górskiego środowiska i dla wszystkich miłośników dobrej literatury faktu”- powiedział Piotr Drożdż, wydawca GÓRY BOOKS.

Marcin Tomaszewski:

Książka #Yeti40 jest dla mnie formą podsumowania dotychczasowych lat spędzonych w górach. Notatnikiem i czwartą ścianą, która oddziela mnie od ludzi, rzeczywistości. Dzieli góry od domu, który jest dla mnie twierdzą nie do rozpoznania. Czwarta ściana pozwala w całości i ciszy oddać się mojej ścianie.

Od marca książka będzie dostępna w salonach Empik i Matras oraz wielu innych księgarniach stacjonarnych i internetowych.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn