4 marca rusza VII Festiwal Górski Wondół Challenge

przez Administrator | Opublikowano 13 stycznia 2017 12:36

Wielkim krokami zbliża się kolejna edycja Festiwalu Górskiego Wondół Challenge. Już po raz siódmy do Szczyrku zjadą się miłośnicy górskich przygód, którzy co roku chętnie odwiedzają festiwal dla wyjątkowej atmosfery i ciekawego programu.

W tym roku jedną z największych atrakcji będzie wystąpienie Tamary Lunger, światowej sławy włoskiej himalaistki, która w Polsce będzie gościć po raz pierwszy. Oprócz niej przed publicznością wystąpią też między innym: pierwszy polski zwycięzca Rajdu Dakar – Rafał Sonik, prywatnie wielki fan gór; legenda polskiego himalaizmu; Ryszard Pawłowski; szef programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera – Janusz Majer; Mistrzyni Świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim oraz utytułowana biegaczka górska – Anna Figura.

Tamara Lunger

Nie zabraknie też najlepszych filmów, w tym najnowszych z Banff Mountain Film Festival oraz wystaw fotografii.Co roku organizatorzy zapraszają też na warsztaty, chętni będą mieli w czym wybierać – obok warsztatów lawinowych i pierwszej pomocy, odbędą się warsztaty poprowadzone przez 8academy.pl, w trakcie których profesjonaliści m.in Janusz Gołąb podpowiedzą, jak najlepiej przygotować się do górskich eskapad. Formę warsztatu będzie mieć też prelekcja Bogusława Kowalskiego – szkoleniowca PZA oraz specjalisty od bezpieczeństwa w górach.

Jak co roku, przy okazji festiwalu, organizowany będzie RMD Winter Run, który będzie jednocześnie otwarciem sezonu Montrail Ligi Biegów Górskich 2016 (zapisy jeszcze trwają).

Tradycyjnie nie zabraknie festiwalowego kiermaszu i przedszkola dla najmłodszych. Całe rodziny będą mogły też korzystać z okazji, by w okazyjnej cenie wykupić widowiskowy lot śmigłowcowcem.

Serdecznie zapraszamy, warto już zarezerwować sobie czas w pierwszy weekend marca.

Więcej informacji na:

VII Festiwal Górski Wondół Challenge
04.03.2016 – 05.03.2017
Szczyrk CKiRl Orle Gniazdo
Bilety: 30 zł, dzieci do lat 12 wstęp wolny

Informacja organizatorów

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn