Światowa premiera snowboardowego “The fourth phase” – dzisiaj o 21.00 na redbull.tv

przez Piotr Turkot | Opublikowano 02 października 2016 15:54

Już dzisiaj, 2 października o 21:00 na bezpłatnej platformie telewizyjnej Red Bull TV www.redbull.tv odbędzie się światowa premiera długo wyczekiwanej produkcji snowboardowej – „THE FOURTH PHASE”. Najlepsi przedstawiciele dyscypliny z Travis’em Rice’em na czele, najbardziej niedostępne i zachwycające lokalizacje oraz najwyższy poziom techniki kinematograficznej – to wszystko już dzisiaj ekskluzywnie na Red Bull TV.

Travis Rice (fot. Cole Barash / Red Bull / Content Pool)

Travis Rice (fot. Cole Barash / Red Bull / Content Pool)

W swoim najnowszym filmie Travis Rice i jego ekipa podążają za naturalnymi procesami hydrologicznymi odwiedzając najbardziej charakterystyczne miejsca, w których woda zmienia swój stan skupienia zgodnie z odwiecznymi procesami przyrody. Podróż przez ponad 16 000 mil prowadzi w najpiękniejsze i najdziksze regiony dookoła basenu Północnego Pacyfiku. W każdym z tych miejsc Travis nie tylko odkrywa dziewicze miejsca do ekstremalnej jazdy na snowboardzie, ale zgłębia również ich rolę w globalnych procesach pogodowych. Wszystko po to, by zweryfikować znane teorie naukowe i dogłębnie poznać procesy wpływające na cykl powstawania śniegu.

Travis Rice w akcji (fot. Cole Barash / Red Bull / Content Pool)

Travis Rice w akcji (fot. Cole Barash / Red Bull / Content Pool)

Niezwykłe krajobrazy w tak odległych miejscach jak japońskie Alpy, góry Wyoming, rosyjska Kamczatka czy niedostępne zbocza Alaski zostały sfilmowane przy użyciu najnowszej technologi kinematograficznej. Cały film wyprodukowany został w technologii 4K – hipnotyzujące ujęcia przyrody, niezwykłe zbliżenia procesów i przemian hydrologicznych – to wszystko w jakości czterokrotnie przewyższającej HD stanowi niezwykłe przeżycie wizualne. Najwyższa jakość sprzętu uzupełniona przez technologię produkcyjną stanowi o prawdziwej innowacyjności tego filmu, która dorównuje najdroższym produkcjom hollywodzkim.

Travis Rice (fot. Cole Barash / Red Bull / Content Pool)

Travis Rice (fot. Cole Barash / Red Bull / Content Pool)

Warto również zwrócić uwagę na ścieżkę dźwiękową filmu – po raz pierwszy w tej kategorii filmowej zarejestrowaną w całości w technologii Dolby Atmos®. Sama muzyka została specjalnie skomponowana do filmu przez znakomitego muzyka i multi-instrumentalistę Kishi Bashi. 13 dedykowanych utworów stanowi bardzo istotny element narracji filmowej. Ścieżka dźwiękowa filmu to kolejny element produkcji, który dopracowany w najdrobniejszych szczegółach – dopełnia perfekcyjne i niezwykłe dzieło filmowe.

Reżyserem jest wielokrotnie nagradzany twórca filmów sportowych Jon Klaczkiewicz, znany z filmów, które wykraczają poza typowe formuły sportowej akcji. “Prawdziwe historie inspirują mnie najbardziej”, mówi, co pokazuje w swoich filmach bogatych w niezwykle wymagającą pracę dokumentalisty. Aktywnie wyprodukował i wyreżyserował dziesiątki filmów i programów telewizyjnych od 2000 roku. Z doświadczeniami z obu stron obiektywu, Klaczkiewicz ma niezwykłą zdolność do tworzenia opowieści znakomicie trafiających do szerszej publiczności. Jak sam mówi: “Mam nadzieję, że widzowie wyniosą z moich filmów podziw i uznanie dla niezwykłych miejsc i osobistości, którymi mam okazję się z nimi podzielić.”

Zapraszamy do obejrzenia światowej premiery filmu THE FOURTH PHASE już dzisiaj, 2 października o 21:00 na RED BULL TV.

Film będzie można obejrzeć bezpłatnie na www.redbull.tv tylko dzisiaj, jednorazowo od godziny 21.00.

BEZPOŚREDNI LINK DO OGLĄDANIA FILMU NA RED BULL TV: www.redbull.tv

Od 3 października film dostępny będzie w dystrybucji kinowej w sieci Multikino oraz w serwisie iTunes.

TRAVIS RICE:
Jeden z 20 najbardziej wpływowych snowboardzistów na świecie. W 2003 roku zdobył złoty medal X-Games w Slopestyle, a rok później medal brązowy. Zdobywca w 2007 roku medalu za best trick. W 2013 roku został mianowany najlepszym współczesnym snowboardzistą świata. Pomysłodawca i główny bohater najważniejszych filmów snowboardowych na świecie, w tym THE ART OF FLIGHT.

O filmie THE FOURTH PHASE:
Produkcja: Austria, 2016, Zdjęcia zrealizowano w Polinezji Francuskiej, Japonii, Rosji i USA
Czas trwania: 90 min.
Producent: Red Bull Media House
Reżyseria: Jon Klaczkiewicz i Curt Morgan
Muzyka: Kishi Bashi
Technologia: Film zrealizowany w Ultra HD 4K w technologiach Dolby Vision™ i Dolby Atmos®

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn