Pajak Sport x Lange & Lange – Capsule Collection

przez Piotr Turkot | Opublikowano 04 października 2016 12:34

LANGE & LANGE Design wraz z PAJAK SPORT przedstawiają limitowaną kolekcję odzieży puchowej i akcesoriów. Obie firmy wywodzą się z tradycji rodzinnych. Połączyła ich wspólna pasja do projektownia i miłość do gór.

PAJAK SPORT to rodzinna firma zarządzana przez zespół młodych zaangażowanych ludzi, którzy łącząc swoje pasje tworzą funkcjonalny i niezawodny ekwipunek dla aktywnych ludzi kochających góry i podróże. Firma powstała w 1983 roku, a jej założycielami są Ewa i Andrzej Pająk.

LANGE & LANGE Design istnieje od 2008 roku , założycielami biura są bracia Aleksander i Gustaw Lange. Mieści się w Warszawie w Polsce. Współpracowało z takimi markami jak Quiksilver, Redbull, MINI czy BMW.

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange - prezentacja produktów (art direction: Lang&Lange, fot. Marek Ogień, model: Maciek Skupiński)

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange – prezentacja produktów (art direction: Lang&Lange, fot. Marek Ogień, model: Maciek Skupiński)

Inspiracją do kolekcji były kombinezony ciśnieniowe pilotów ponad dźwiękowych z okresu “zimnej wojny” oraz styl i ubiory puchowe złotej ery polskiego himalaizmu.

Celem projektu było wprowadzenie technologicznej odzieży (High Performance) w miejską przestrzeń (Street / Lifestyle).

W projektach połączone zostały najnowsze technologie (Super lekkie japońskie tkaniny TOREX™ Airtastic™ producenta TORAY ), jak i klasyczne rozwiązania (100% polski puch gęsi). Założeniami przy tworzeniu kolekcji była funkcjonalność, kompaktowość, lekkość oraz dobry komfort cieplny użytkownika.

W skład kolekcji wchodzi:

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange - kurtka Phantom Anorak

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange – kurtka Phantom Anorak

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange - kurtka Phantom Anorak

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange – kurtka Phantom Anorak

Phantom Anorak
Kurtka puchowa

Wykonana z ultralekkiej tkaniny TOREX™ Airtastic™ kurtka Anorak to nowatorski projekt biura Lange & Lange. Możliwość rozpięcia kurtki po obu stronach. Ergonomiczny krój, niska waga i wypełnienie z polskiego puchu gęsiego zapewniają optymalny komfort cieplny. Kurtka wkładana przez głowę – stylistyką nawiązuje do lat osiemdziesiątych. Dodatkowe kieszenie na klatce piersiowej i z tyłu na plecach pomieszczą niezbędne akcesoria.

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange - krótkie spodnie puchowe Phantom Cargo

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange – krótkie spodnie puchowe Phantom Cargo

Phantom Cargo
Krótkie spodnie puchowe

Wykonane z ultralekkiej tkaniny TOREX™ Airtastic™ spodnie Cargo to nowatorski projekt biura Lange & Lange. Możliwość rozpięcia spodni wzdłuż nogawek pozwala na ich włożenie lub ściągnięcie bez konieczności zdejmowania butów. Idealne jako warstwa ocieplająca po treningu lub długiej wędrówce.

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange - śpiwór Switch Mode

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange – śpiwór Switch Mode

Switch Mode
Śpiwór wielofunkcjonalny

Switch został zaprojektowany jako klasyczny śpiwór puchowy, z kilkoma opcjami pozwalającymi na znaczne rozszerzenie jego funkcjonalności. Całkowicie rozpięty, służy jako kołdra dla dwóch osób, podczas siedzenia możesz wyciągnąć ręce przez otwory boczne i swobodnie przygotować posiłek lub zagrać na gitarze. Gdy chcesz przejść kilka kroków, zwyczajnie odpinasz zamek w nogach i jesteś w trybie chodzenia. Switch to najbardziej wszechstronny śpiwór, jaki dotychczas zaprojektowaliśmy, idealny na podróże rowerowe, spływy kajakowe, rejsy, biwakowanie etc.

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange - rękawice Mitt 21

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange – rękawice Mitt 21

Mitt 21
Jednopalczaste rękawice

Dwie podstawowe zalety MITT 21 Gloves to bardzo niska waga i wysoki komfort cieplny. Zasługą obu jest wypełnienie z najwyższej jakości polskiego puchu gęsiego. Idealne do noszenia po mieście lub jako zapasowa para rękawiczek.

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange - buty puchowe Onvce

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange – buty puchowe Onvce

Onvce 
Buty – Ocieplacze

Zaprojektowane z myślą o poruszaniu się przy obozowisku, namiocie lub w schronisku. Dzięki puchowemu wypełnieniu i wkładce z pianki EVA zapewnią optymalny komfort cieplny nawet najbardziej marznącym. Polecamy również jako obuwie do noszenia w/po domu.

Wszystkie produkty z kolekcji będą dostępne w dwóch kolorach:

• Space Silver
• Flight Olive

***

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange - nowa naszywka

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange – nowa naszywka

W całej kolekcji została użyta nowa identyfikacja PAJAK SPORT po rebrandingu, za który odpowiedzialne jest również biuro LANGE & LANGE Design. W nowych metkach została przekazana historia i wizja marki, jak i hołd złożony polskim górom i ludziom, którzy w nich żyją. Inspiracją były kolory polskiej flagi, stare naszywki polskich służb górskich oraz pierwsza metka Pajak (1983).

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange

 

Cała kolekcja dostępna będzie w wybranych sklepach od października 2016.

Więcej: Chmielna 20 LAB oraz PAJAK SPORT

Materiały prasowe: Pajak Sport i Lange & Lange

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn