Nadciąga piąta edycja Opolskiego Festiwalu Gór!

przez Administrator | Opublikowano 06 października 2016 9:27

Opolski Festiwal Gór tradycyjnie odbędzie się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki  w Opolu. Od 19 do 22 października Festiwal gościł będzie najwybitniejszych wspinaczy, himalaistów i ludzi gór. Poznamy ich drogę na szczyty świata oraz życiowe historie.

opolski-festiwal-gor-2016

W tym roku swoją obecnością imprezę uświetnią m.in. Krzysztof Wielicki, Alex Txikon i Marcin Tomaszewski, którzy opowiedzą o swojej filozofii wspinania i zdobywania najwyższych gór świata i pokonywania najtrudniejszych dróg. Jerzy Natkański przybliży nam polskie próby zdobycia K2.

Nie zabraknie wybitnych wspinaczy młodego pokolenia i ich fenomenalnych osiągnięć – Ola Dzikopowie o nieznanym Afganistanie, Paweł Pater o Nowej Zelandii,  Karolina Ośka i Łukasz Dębowski przybliżą swój sukces, czyli pierwsze polskie przejście Filara Kantabryjskiego, Miłka Raulin zaprezentuje walkę o marzenie – Koronę Ziemi. Wyzwań z górami jest mnóstwo, o czym zapewni widzów Agnieszka Kopral, a amatorzy biegów górskich będą mogli spotkać prawdziwe gwiazdy skyrunningu – Marcina Świerca i Natalię Tomasiak. O swoim życiu z himalaistami opowiedzą Danuta Piotrowska i Ewa Berbeka wraz z Beatą Sabałą-Zielińską.

opolski-festiwal-gor-2016-program

Nie zabraknie przedstawicieli lokalnego środowiska wspinaczkowego z KW Opole: Renaty Ruman-Dzido czy Jarosława Cieślińskiego i Jacka Krzemińskiego. Dodatkowo naukowe panele wykładowców Politechniki Opolskiej, warsztaty Macieja Stańczaka o pierwszej pomocy w górach, stoiska ze sprzętem górskim, literaturą górską, projekcje filmowe i ścianka wspinaczkowa otwarta dla wszystkich. Moc górskich atrakcji czeka na Was!

Michał Mościcki
NCPP

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn