Aleksander Doba znów na fali – premiera najnowszej książki

przez Administrator | Opublikowano 26 października 2016 15:51

Jak to się stało, że z normalnego chłopaka wyrósł tak wyjątkowy mężczyzna? Czy pasja może być tak silna, że nikt i nic nie jest w stanie jej zatrzymać? Jak to możliwe, że dążenie do raz obranego celu determinuję całe życie człowieka? Odpowiedź na te pytania można znaleźć w ukazującej się właśnie na rynku książce – autobiografii Aleksandra Doby „Na fali i pod prąd”, opracowanej przez Weronikę Górską. Premiera książki odbędzie się w najbliższy piątek, 28 października na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

aleksander-dob_na-fali-i-pod-pra%cc%a8d_front

Książka Na fali i pod prąd. Pełna autobiografia, stanowi całościowe spojrzenie na życie i osobowość pierwszego na świecie kajakarza, który dwukrotnie przepłynął Atlantyk od kontynentu do kontynentu. To opowieść o całym życiu Aleksandra Doby. O przodkach, po których odziedziczył hart ciała i ducha, domu rodzinnym, latach nauki, młodzieńczych fascynacjach lekturowych i turystycznych, życiu zawodowym.  Jest to też opowieść o jego marzeniach, edukacji, a także o tym, jak poznał przyszłą żonę, Gabrysię i z miejsca się w niej zakochał…… Jest też historią o odkrytej po trzydziestce kajakowej pasji i coraz odważniejszych podróżach – w tym o trzeciej, rozpoczętej latem 2016 roku, wyprawie kajakowej z Nowego Jorku do Lizbony. Spotykamy tu niezwykle silną
i złożoną osobowość. Wizjonera i marzyciela z precyzją realizującego nawet najbardziej śmiałe projekty. Patriotę nie tylko chwalącego, ale też krytykującego swój naród. Roześmianego gawędziarza, który nie rezygnuje z własnego zdania pod naciskiem innych. Duszę towarzystwa podróżującą w pojedynkę. Obieżyświata nigdy nie mającego dość pływania, a jednocześnie kochającego męża, ojca i dziadka. Jedynego kajakarza na świecie, który przemierzył Atlantyk w całości, od kontynentu do kontynentu, w dodatku będąc już po sześćdziesiątce, a który uparcie nazywa się turystą, nie sportowcem.

Autobiografia Aleksandra Doby jest książką o człowieku spełnionym, a zarazem wciąż spragnionym przygód i stawiającym przed sobą nowe cele. Z pewnością zaciekawi nie tylko pasjonatów kajakarstwa i podróży, ale także wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak uczynić życie barwnym i spełnić marzenia.

Aleksander Doba z książką (fot. Magdalena Czopik)

Aleksander Doba z książką (fot. Magdalena Czopik)

Trudno żyć z pasjonatem dążącym do realizacji niebezpiecznych i karkołomnych marzeń. Niepokój i obawa towarzyszą mi przy każdej wyprawie Olka, ale zdaję sobie sprawę, że gdybym była przeciwna jego poczynaniom, stałby się sfrustrowanym człowiekiem. Dlatego zawsze: żyję nadzieją na powodzenie każdej wyprawy, wierzę, że wróci, ufam i czekam. (Gabriela Doba, żona)

Książkę będzie można kupić już od listopada w punktach sprzedaży
sieci: EMPIK (www.empik.com), Sklepy Podróżnika (www.sp.com.pl), Bookszpan (www.bookszpan.eu) oraz http://stapis.com.pl/?page_id=481.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn