II Festiwal Biegów Alpejskich – ostatnie dni zapisów!

przez Administrator | Opublikowano 01 sierpnia 2016 13:39

W dniach 6-7 sierpnia 2016 r. w Zawoi odbędzie się II edycja Festiwalu Biegów Alpejskich. Zapisy internetowe na wszystkie biegi odbywające się w ramach wydarzenia trwają do 2 sierpnia 2016 r. Jeżeli ustalone limity uczestników nie zostaną osiągnięte to po tym terminie możliwość zapisów będzie także w dniu zawodów.

Bieg na Mosorny Groń (fot. Krzysztof Nagacz)

Bieg na Mosorny Groń (fot. Krzysztof Nagacz)

Na uczestników II Festiwalu Biegów Alpejskich czeka Etapowy Maraton Biegów Alpejskich, czyli łącznie 7 biegów z finałem „na dochodzenie” i metą na Mosornym Groniu. Organizatorzy zapraszają także do rywalizacji w poszczególnych biegach. Odrębna klasyfikacja oraz możliwość zapisu jest prowadzona w 3 biegach: Biegu głównym – Chaszczoku, Biegu na Małą Babią oraz Biegu na Babią Górę przez Perć Akademików.

Uczestnicy Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich będą mieli do pokonania 7 różnych tras, 34 km (dystans bez zbiegów, by dotrzeć na start kolejnego etapu), ponad 5000 m przewyższenia, a wszystko to w ciągu 30 godzin!

Nocny Bieg na Cyl (fot. Krzysztof Nagacz)

Nocny Bieg na Cyl (fot. Krzysztof Nagacz)

Cały cykl Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich rozpocznie V Chaszczok – Bieg na Babią Górę. Bieg ten zaliczany jest do Pucharu Polski Skyrunning 2016. Kolejne biegi pierwszego dnia zmagań to: sprinterski wyścig na Mokry Kozub, potem znacznie dłuższy Bieg na Małą Babią i na koniec – Nocny Bieg na Cyl. Drugi dzień rywalizacji rozpocznie Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików – zdecydowanie najtrudniejszy technicznie bieg. Jest to drugi bieg festiwalowy zaliczany do Pucharu Polski Skyrunning 2016. W kolejnym etapie zawodnicy będą zdobywać szczyt Babiej Góry od strony słowackiej – w Biegu na Babią Górę – Granica. Po tych 6 biegach będzie znana kolejność oraz odległości czasowe uczestników i w ostatnim, finałowym etapie zawodnicy wystartują “na dochodzenie” w Biegu na Mosorny Groń.

Bieg na Małą Babią (fot. Krzysztof Nagacz)

Bieg na Małą Babią (fot. Krzysztof Nagacz)

V Chaszczok – Bieg na Babią Górę oraz Bieg na Babią Górę – Perć Akademików zaliczane są do Pucharu Polski Skyrunning 2016. Podczas Festiwalu Biegów Alpejskich odbędzie się Finał Pucharu Polski Skyrunning 2016.

Start w II edycji Festiwalu Biegów Alpejskich potwierdzili czołowi polscy biegacze górscy: Daniel Wosik, Robert Faron, Bartosz Gorczyca, Jan Wąsowicz oraz Piotr Biernawski.

W biegu głównym, V Chaszczoku-Biegu na Babią Górę wystartuje Barbara Prymakowska, która w zawodach biegowych w swoich kategoriach wiekowych nie ma sobie równych. Barbara Prymakowska jest najstarszą Polką, która zdobyła Mont Blanc.

Bieg do Markowych Szczawin (fot. Krzysztof Nagacz)

Bieg do Markowych Szczawin (fot. Krzysztof Nagacz)

Film promujący II Festiwal Biegów Alpejskich w realizacji Krzysztofa Zaniewskiego:

POSZCZEGÓLNE BIEGI:

6 sierpnia 2016 r.

ETAP 1: Chaszczok – Bieg na Babią Górę, (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu)

Dystans 10 km, przewyższenie 1250 m (+1185 m/-65 m)

ETAP 2: Bieg na Mokry Kozub

Dystans 1 km, przewyższenie 160 m (+150 m /-10 m)

ETAP 3: Bieg na Małą Babią (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu)

Dystans 6,7 km, przewyższenie 1020 m (+905 m/-115 m)

ETAP 4: Nocny Bieg na Cyl

Dystans 3,6 km, przewyższenie 610 m (+595 m/-15 m)

7 sierpnia 2016 r.

ETAP 5: Bieg na Babią Górę – Perć Akademików (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu)

Dystans 7,55 km, przewyższenie 1090 m (+1040 m/-50 m)

ETAP 6: Bieg na Babią Górę – Granica

Dystans 3,9 km, przewyższenie 860 m (+840 m/-20 m)

ETAP 7: Bieg na Mosorny Groń – Finał na dochodzenie

Dystans 1,4 km, przewyższenie +320 m

Zapraszamy do Zawoi i na Babią Górę!

Więcej informacji na: www.biegnababia.pl

Informacja organizatorów

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn