Wyprawa Olka Doby pod znakiem zapytania przez amerykańskie służby

przez Administrator | Opublikowano 24 maja 2016 14:29

29 maja z Nowego Jorku Olek Doba miał wyruszyć w swoją III Wyprawę Transatlantycką. Projekt stoi pod znakiem zapytania przez amerykańskie służby, które zatrzymały wyprawową żywność liofilizowaną podróżnika.

Aleksander Doba (fot. arch. Aleksander Doba)

Aleksander Doba (fot. arch. Aleksander Doba)

23 maja Olek Doba napisał na Facebooku:

Niestety, żyję od kilku tygodni w narastającym, ogromnym stresie. To głównie z powodu żywności liofilizowanej. Z absurdalnych dla mnie powodów żywność ta od kilku tygodni jest “aresztowana”. Nie wiem, czy wreszcie ją odbiorę. Przygotowuję się do najtrudniejszej wyprawy w życiu. Niestety, kilka dni przed planowanym na 29 maja startem – nie wiem czy do niej dojdzie.

Jak odbieram pocieszanie mnie: nie martw się, wszystko będzie załatwione pozytywnie? Podobno są interwencje na różnych szczeblach.

Amerykanie badają czy aby żywność przygotowana specjalnie dla mnie w Polsce do spożycia tylko podczas wyprawy nie zaszkodzi ….. Amerykanom!!!!!

Trzecia wyprawa prowadzić ma z Nowego Jorku do Lizbony. Start zaplanowany jest na 29 maja 2016 roku, 9 września 2016 roku, czyli dokładnie w urodziny Olka, podróżnik planuje zjawić się w Lizbonie. Wyprawa – tak jak poprzednie – ma być samodzielna, samotna, bez pomocy z zewnątrz, kajakiem między kontynentami, używając wyłącznie siły własnych mięśni. Różnica jest taka, że tym razem będą to najzimniejsze wody, z dużo większą częstotliwością i siłą sztormów. Olek ma do przebycia ok. 10 tys. kilometrów. Więcej o projekcie TUTAJ.

Trzymamy kciuki za szybkie „uwolnienie” żywności!

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn