Zawodnicy z 8 krajów powalczą na Kotelnicy Białczańskiej

przez Administrator | Opublikowano 18 lutego 2016 17:22

W piątek i sobotę w najpopularniejszym ośrodku narciarskim w Polsce odbędą się najbardziej widowiskowe zawody tej zimy. Na specjalnie przygotowanej skoczni rywalizowali będą narciarze, snowboardziści i rowerzyści. Poza krajową czołówką w Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival wezmą udział zawodnicy z: Austrii, Estonii, Finlandii, Łotwy, Norwegii, Szwajcarii i Szwecji. 

BT_WSF_Snowboard

Tuż obok dolnej stacji krzesełka nr IV rośnie ogromna śnieżna konstrukcja, która pozwoli zawodnikom na pokazanie najtrudniejszych i najbardziej stylowych ewolucji. Z pewnością będzie na co popatrzeć, gdyż na liście startowej znaleźć można nazwiska blisko 70 zawodników (www.wsfest.pl/riders)!

Pierwsze skoki narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów będzie można podziwiać w czasie piątkowych treningów, które rozpoczną się o godz. 10:00. Po 11:30 rozegrane zostaną eliminacje, a dzień zakończy sesja Foto & Video.

BT_WSF_Bike

Największe emocje czekają jednak na wszystkich uczestników wydarzenia w sobotę. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 10:00 od półfinału Big Air snowboardzistów, po nich na skoczni zobaczyć będzie można narciarzy i rowerzystów. O 12:00 zmagania przeniosą się do railparku, gdzie rozegrane zostanie Jam Session i Best Trick dla zawodników na jednej i dwóch deskach. O 13:30 najlepsi przedstawiciele wszystkich trzech konkurencji rozpoczną finałową walkę o miejsca na podium konkurencji Big Air. To właśnie wtedy okaże się także kto sięgnie po tytuł Mistrza Polski PZN we Feeskiingu. Zwycięzcy swój sukces uczczą zaraz po ceremonii rozdania nagród w czasie oficjalnego Apres Ski u podnóża stoku, któremu energii doda skład DJ-ski Red Bull.

BT_WSF_Freeski

Wstęp na imprezę jest wolny, więcej informacji i dokładny program znaleźć można na stronach:

www.wsfest.pl

www.facebook.com/events/863367057094600/

www.instagram.com/wintersportsfestival/

Partner główny: Kotelnica Białczańska

Sponsorzy: Thule, Head, The North Face, Armada Skis

Partnerzy: Supersnow, PZN, PSF, AFP

Informacja organizatorów

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn