Jack Wolfskin doceniony nagrodą za działalność dla środowiska naturalnego

przez Administrator | Opublikowano 24 lutego 2016 13:51

Firma Jack Wolfskin jako pierwsza marka została uhonorowana nagrodą ISPO AWARD ECO ACHIEVEMENT BRAND, w uznaniu za dalekosiężne działania firmy na polu ochrony środowiska. Nagroda została przyznana na największych na świecie targach branży sportowej i outdoorowej – ISPO MUNICH 2016.

JW_logo

Przejawem ekologicznego myślenia firmy jest pozytywny odzew na międzynarodowy program Detox Outdoor, podjęty przez grupę Greenpeace, która wzywa największe marki outdoorowe do wyeliminowania szkodliwych związków per i polifluorowanych (PFC) z materiałów stosowanych do produkcji odzieży i sprzętu. W 2015 roku marce Jack Wolfskin udało się stworzyć kolekcję letnią, w której aż 75 proc. odzieży było wolne od szkodliwych związków per – i polifluorowanych (PFC).

Do 2020 roku firma Jack Wolfskin zobowiązała się wdrożyć produkcję całkowicie bez użycia fluoru i jego związków w całej kolekcji. Tym samym Jack Wolfskin czyni kolejny ważny krok na drodze do uzyskania transparentnego łańcucha produkcyjnego i dostaw, wolnych od substancji szkodliwych.

Firma Jack Wolfskin zdaje sobie sprawę, że do zrealizowania tego celu potrzebne jest współdziałanie wielu środowisk, dlatego też podjęła współpracę z bluesign®. System nadzoruje wszystkie etapy produkcji, tak aby były one bezpieczne dla ludzi pracujących w fabrykach i dla otaczającego ich środowiska.

EUJ1503_00197

Kolejnym przykładem zrównoważonego rozwoju firmy i jej ekologicznej działalności jest wspieranie od 2010 roku fundacji Fair Wear Foundation, która przyczynia się do poprawy warunków pracy w światowym przemyśle odzieżowym.

Dodatkowo od 2013 roku Jack Wolfskin używa do produkcji odzieży tylko certyfikowanej bawełny organicznej.

Więcej informacji można znaleźć online na stronach:

www.detox-outdoor.org

www.bluesign.com

www.fairwear.org

http://sklep.jack-wolfskin.pl/pfc-free

Informacja marki Jack Wolfskin

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn